Aktualności :: Kupię… Sprzedam… A kot czeka!
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Kupię… Sprzedam… A kot czeka!


8 sierpnia 2008

Kupię… Sprzedam… A kot czeka!

 

Dział „ogłoszenia” na obu portalach uczelni, to prawdziwa skarbnica informacji o tym, czym - a czasem też za ile - żyją studenci WSIiZ…

Oczywiście najwięcej tam ofert dotyczących lokum do wynajęcia w czasie roku akademickiego. Nie brakuje też jednak zapytań tych zatroskanych studentów, którzy jakoś nie mają szczęścia w poszukiwaniu „swoich” czterech ścian.

Ale nie tylko…

Dzięki swoim ogłoszeniom na obu uczelnianych portalach, niektórzy próbują zdobywać pierwsze szlify w handlu. A sprzedać i kupić można wszystko - od podręczników, po sprzęt komputerowy a nawet samochód.

Ktoś, kto czuje, że nauka jakiegoś przedmiotu idzie mu aż nadto opornie… zawsze może spróbować znaleźć w ogłoszeniach tych, którzy skorzy byliby mu pomóc w wybrnięciu z kłopotów. Korepetytorów ci tam dostatek.

Bywają jednak również ogłoszenia - hmmm… intrygujące. Jak to, oferujące bezpłatne szkolenia dla studentów zaocznych do 25 r. życia, a którzy mogliby sobie zdobyć uprawnienia kierowcy określonej kategorii i to do przewozu materiałów niebezpiecznych. Mało tego, szkolenie połączono nawet z „obsługą komputera”. Chociaż to w sumie zrozumiałe… zawsze będzie można sprawdzić sobie w internecie, czy przypadkiem nie załadowano nam na „pakę” czegoś, co zbyt gwałtownie „przyśpieszy” naszą podróż…

Zdarzają się wreszcie i takie ogłoszenia, które - co tu ukrywać - łapią człowieka za serce. Zwłaszcza, że pozostają czasem bez odpowiedzi, mimo swoich powtórzeń. Jak to Pauliny, która chciałaby oddać w dobre ręce małego czarnego kotka. I nic!

Po krótkiej konsultacji w redakcji, mamy więc apel: ludzie, niech ktoś się wreszcie zlituje nad tym kiciusiem! Bo Paulina cierpi… A i kot się w końcu zestarzeje!

A wiadomo… Starych kotów… Chociaż nie, to jakoś o drzewach bardziej było. Wiadomo jednak o co chodzi…

opublikowano: 11 sierpnia 2008 09:47

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry