Strona główna

Aktualności

Strona główna

WSIiZ… tchórzom dziękujemy!


29 sierpnia 2008

WSIiZ… tchórzom dziękujemy!

 

Chcesz być uczciwy i odważny? Najprostsza rada… nie ściągaj! A jeśli już masz na to ochotę, to omijaj rzeszowską WSIiZ.

 

 

Polskich miłośników „drogi na skróty do edukacyjnego sukcesu” - i to zwłaszcza studentów, powinny chyba zainteresować wyniki badań, przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców. Wzięło w nich udział 400 studentów Uniwersytetu Stanowego Ohio. Naukowcy zapytali ich wprost o ich uczciwość w trakcie zajęć na uczelni - w ciągu ostatnich 30 dni oraz całego poprzedniego roku. Sondowali również ich zamiary w tej kwestii na przyszłość. Przy okazji, naukowcy pokusili się także o sprawdzenie cech charakteru badanych.

 

Nieuczciwi tchórze!

 

I… cóż, wyszło szydło z worka… Ci, którzy ściągają najczęściej, nie dość że są po prostu nieuczciwi, to są również zwykłymi tchórzami! Poziom ich empatii, także pozostawia wiele do życzenia. Osoby, które ze ściąg korzystają najrzadziej - zdaniem psychologów - mają silniejsze osobowości. Nie tak łatwo ich czymkolwiek zbałamucić. Są także w stanie oprzeć się nawet najbardziej atrakcyjnym pokusom. Problem w tym, że albo tych ostatnich jest obecnie strasznie dużo, albo rzeczywiście ludzi o silnych osobowościach przyjdzie nam niebawem ze świecą szukać. W trakcie wspomnianych badań do ściągania przyznało się aż… 80 proc. studentów!

 

Czasem wystarczy straszak…

 

Jak widać, nie jest to więc bolączka tylko polskich szkół i uczelni. Na pocieszenie warto zauważyć, że w naszym kraju wiele uczelni potraktowało walkę z podobnymi patologiami naprawdę na serio. Tak jest np. w rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. To tu - i to już dobrych kilka lat temu - opracowano i zastosowano nowoczesny antyplagiatowy program komputerowy. Już sam fakt, że uczelnia uzbroiła się w takie narzędzie - a wici o tym szybko się rozeszły dzięki informacjom w mediach - sprawia, że amatorzy podkradania czyjegoś dorobku intelektualnego, raczej omijają tę uczelnię szerokim łukiem.
opublikowano: 29 sierpnia 2008 11:29

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry