Aktualności :: Klik...klik... Wyklikaj sobie dobrą pracę!
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Klik...klik... Wyklikaj sobie dobrą pracę!


8 września 2008

Klik...klik... Wyklikaj sobie dobrą pracę!

 

„Kliknij po telepracę”, to kolejny już projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet Poszukujących Pracy - Victoria.

Z analiz, dotyczących sytuacji i zachowań kobiet na podkarpackim rynku pracy wynika, że: „Przyczyną bezrobocia jest tu głównie brak ofert, pozwalających harmonijnie łączyć obowiązki zawodowe z rodzinnymi, brak motywacji i niska samoocena. Dodatkowo długotrwałe wyłączenie kobiet z życia zawodowego powoduje dezaktualizację ich kompetencji. Na ich problemy wpływa również postrzeganie przez pracodawców dyspozycyjności kobiet. Kobiety oceniane są przez pryzmat stereotypowej roli kobiety-matki oraz dominującego modelu rodziny.” - to fragment oferty projektu „Kliknij po telepracę”

Obierając sobie cele do zrealizowania podczas trwania projektu, koordynatorzy założyli, że uczestniczki kursów zyskają dzięki nim, głównie: nowe i dostosowane do wymagań rynku pracy kompetencje zawodowe oraz zwiększy się ich samoocena i pewność siebie;

Być może sporą zachętą do uczestniczenia w szkoleniach firmowanych projektem „Kliknij po telepracę”, będzie też „dodatkowe wsparcie dla Uczestników, w postaci zwrotu kosztów opieki nad dziećmi w godzinach, w których uczestniczyli oni w szkoleniach, zwrotu kosztów dojazdów na szkolenia, dodatków szkoleniowych, a także darmowych podręczników.”

Projekt ma się zakończyć specjalnym „seminarium” skierowanym do przedsiębiorców, podczas którego uczestnicy szkolenia sami będą się mogli wypromować - być może swoim przyszłym - pracodawcom.

Pierwsze szkolenia rozpoczną się ok. 20 października.

 

Tutaj dowiesz się czego będzie się można podczas nich nauczyć i… jak się załapać do projektu. A warto trochę poklikać… Bo można sobie wyklikać zawodową przyszłość.

Informacje o projekcie znajdziecie również: http://www.victoria.livenet.pl/

 

opublikowano: 8 września 2008 08:40

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry