Strona główna

Aktualności

Strona główna

Dzień Edukacji Narodowej w LO WSIiZ!


14 października 2008

Dzień Edukacji Narodowej w LO WSIiZ!

 

"W dniu, gdy w innych szkołach korytarze świeciły pustką, w LO WSIiZ uczniowie postanowili spędzić go w inny sposób.

Już od rana w uroczysty, a zarazem bardzo wesoły sposób obchodziliśmy dzień nauczyciela połączony z otrzęsinami klasy pierwszej. Po krótkim apelu i życzeniach z kwiatami skierowanych do całego grona pedagogicznego zaczęła się zabawa.

Otrzęsiny wpisały się w tradycje LO WSIiZ. Każdy szanujący się pierwszak powinien przejść ten swego rodzaju test przygotowujący do późniejszego życia w szkole. Aby tradycji stała się zadość starsi uczniowie z pomocą pani Ewy Perłowskiej - opiekuna samorządu szkolnego, zorganizowali parę konkurencji sprawdzających ich wytrzymałość i pomysłowość w różnych nietuzinkowych sytuacjach. Oczywiście wszystkie były zgodne z przepisami BHP i nie uwłaczały godności osobistej.

Wolny dzień był również doskonałą okazją do tego, aby zapoznać uczniów z wrażeniami z wyjazdu do partnerskiej szkoły Aschaffenburgu w Niemczech. Michał Mazur, autor prezentacji multimedialnej stanowiącej bardziej merytoryczną część obchodów, rozprawił się ze stereotypami dotyczącymi Niemców i Niemiec.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończyliśmy śpiewając polskie hity w konkursie karaoke. Uczniowie rywalizowali na równi z nauczycielami, jednak bezapelacyjnie konkurs wygrał pan Marek Nizioł.

- Gdy inni uczniowie nudzili się w domach, my bawiliśmy się świetnie.

opublikowano: 17 października 2008 09:46

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry