Strona główna

Aktualności

Strona główna

Pierwszy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na WSIiZ


31 października 2008

Pierwszy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na WSIiZ

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie włączyła się w organizację polskich obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.


To wspólna inicjatywa amerykańskiej „Ewing Kaufman Foundation” i brytyjskiej „Make Your Mark Campaign. Swego poparcia udzielił jej Gordon Brown, premier Wielkiej Brytanii i George W. Bush, prezydent USA. W Polsce patronat nad nią objął wicepremier Waldemar Pawlak.


- Kreowanie dobrobytu nie jest rolą rządu; rolą rządu jest stworzenia warunków, w których przedsiębiorcy mogą rozwinąć skrzydła, umysły dostrzegą nowe horyzonty, a technologie przekraczać będą dotychczasowe granice - uzasadnił poparcie dla nowej światowej inicjatywy prezydent Bush.


Główne obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zaplanowano w dniach 17-23 listopada 2008 r. Wiele imprez - szkoleń, konferencji i seminariów - już się jednak odbywa.


Tak m.in. było z warsztatami dla nauczycieli: „Jak uczyć przedsiębiorczości”, które odbyły się kilka tygodni temu w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.


To oczywiście nie koniec „Tygodnia” na WSIiZ. Między 18 a 20 listopada (!) zaplanowano jeszcze kilka imprez. I co ważne, przeznaczone będą zarówno dla tych, którzy w biznesie mają już spore doświadczenie, jak i tych, którym dopiero marzy się założenie własnej firmy.


To zresztą na tych ostatnich powinna się skupiać w najbliższych latach uwaga rządów, w każdym chyba kraju.
- W krajach zaawansowanych ekonomicznie, 40 proc. osób aktywnych zawodowo na różnych etapach życia zakłada własne firmy - tłumaczą koordynatorzy obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na WSIiZ - Jeśli te trendy zmian się utrzymają, to spodziewać się możemy, że 50 proc. dzisiejszych uczniów będzie myślało o własnych firmach.


Myśleć, to oczywiście jedno… Ale żeby wystartować w biznesie nie wystarczą już - tak jak kiedyś - dobre chęci i entuzjazm. Potrzebna jest również fachowa wiedza o tym, jak i gdzie szukać swojej szansy w biznesie, zdobywać na niego fundusze i wreszcie - jak utrzymać się na rynku…


I właśnie uświadamianiu, i wyjaśnianiu m.in. tych zagadnień, poświęcony będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
„W dzisiejszym, coraz bardziej współzależnym świecie, nowe, przedsiębiorcze idee mogą rodzić się wszędzie - ale by naprawdę kwitnąć muszą być wspierane. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zwróci uwagę na to, jak pomysły młodych ludzi mogą przyczynić się do rozwoju ekonomicznego w globalnej skali i dać im narzędzia, by te idee wdrożyć w praktykę” - tłumaczą koordynatorzy obchodów „Tygodnia…” na WSIiZ.


Dowiedz się więcej o obchodach Światowego Dnia Przedsiębiorczości na WSIiZ.

opublikowano: 31 października 2008 08:06

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry