Strona główna

Aktualności

Strona główna

Żeby zarobić, trzeba pracować!


20 listopada 2008

Żeby zarobić, trzeba pracować!

„Ludzie płacą mi za to, co lubię robić” - mówi Michał Schabowski, młody biznesmen i przy okazji absolwent WSIiZ. W tym również upatruje powodzenia swojej firmy. Na własny biznes postawił półtora roku temu i… na pewno nie żałuje!

 

Między innymi rozmowom z takimi młodymi ludźmi, którzy zdecydowali się na prowadzenie swoich firm, poświęcony był drugi dzień Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jego gospodarzem na Podkarpaciu jest właśnie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

To zresztą świadomy zabieg organizatorów imprezy.
- Rozmowa kimś, kto już założył własny biznes i prowadzi go z powodzeniem, dla osób, które bardzo chciałyby pójść tą samą drogą, mają nawet pomysł, ale boją się podjąć ostateczną decyzję, bywa czasem decydujący - uważa dr Paweł J. Dąbrowski, jeden z koordynatorów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na WSIiZ.

A takich osób było wśród uczestników warsztatów przynajmniej kilka. W zdecydowanej większości, byli to studenci WSIiZ. To właśnie ich pytania rozruszały środowe spotkanie: jak długo tak naprawdę zakłada się firmę, jakie są pułapki i mielizny, i jak je ominąć? To tylko niektóre z pytań, które dociekliwi studenci WSIiZ zadawali swoim gościom.

- Pamiętajcie, nie zakładajcie firm sprzecznych z własnym systemem wartości - przestrzegał studentów Krzysztof Benewiat, kolejny z młodych przedsiębiorców - Robiąc coś do czego nie jest się przekonanym, nigdy odpowiednio się nie zmobilizujecie…

Do dobrej, efektywnej pracy, pokonywania chwilowych kłopotów, zdobywania środków na prowadzenie firmy i wdrażanie kolejnych swoich pomysłów.

Właśnie ów kapitał na początek, bywa tą barierą, która najbardziej doskwiera większości osób marzących o założeniu własnej firmy. Tymczasem dróg do jego zdobycia jest – jak wylicza dr Dąbrowski - przynajmniej 12. Od pomocy rodziny i przyjaciół, aż po namówienie do współpracy zupełnie obcych nam inwestorów.

Kiedy to się już uda, pozostaje nam… ciężka praca. Sukces nie rodzi się z niczego.

Choć zapewne - jak uważa Michał Schabowski - szczęście też się zawsze przyda.
opublikowano: 21 listopada 2008 10:50

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry