Strona główna

Aktualności

Strona główna

Będzie więcej pieniędzy na naukę?!


3 grudnia 2008

Będzie więcej pieniędzy na naukę?!

To ważna informacja dla polskich naukowców - na posiedzeniu 2 grudnia, rząd Donalda Tuska przyjął pakiet ustaw reformujących system badań naukowych. Projekty przygotowane zostały przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pakiet nosi tytuł "Budujemy na wiedzy - reforma nauki dla rozwoju Polski". Sklada się on z 5 ustaw: o zasadach finansowania nauki, Polskiej Akademii Nauk, Instytutach Badawczych, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowym Centrum Nauki.

Jeśli rządowi udałoby się „przepchnąć” swój pakiet przez parlament, były to wyraźny sygnał, że koalicyjne partie i sam Donald Tusk, nie zapomnieli o swych przedwyborczych obietnicach dotyczących rozwoju polskiej nauki.

Warto również przypomnieć, że w projekcie przyszłorocznego budżetu rząd chce przeznaczyć na naukę 5 mld 600 mln zł. To wzrost - w porównaniu z tym rokiem - o 1,4 mld zł (aż o 29 proc.).

Ze szczegółami przyjętego właśnie przez rząd pakietu ustaw, można zapoznać się na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

opublikowano: 3 grudnia 2008 11:38

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry