Aktualności :: Napisz list i... ocal komuś życie!
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Napisz list i... ocal komuś życie!


11 grudnia 2008

Napisz list i... ocal komuś życie!

Pisali wszyscy - studenci, pracownicy naukowi… Swój list napisał również Rektor Tadeusz Pomianek. Wystarczyło kilka godzin, a stos listów w obronie ludzi prześladowanych na całym świecie urósł do ponad stu. A to przecież dopiero początek tegorocznej akcji Amnesty International.

 

Maraton Pisania Listów rozpoczął się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w środę, punktualnie o godzinie 9. Z minuty na minutę do przygotowanych specjalnie dla chętnych stolików, zaczęło się dosiadać coraz więcej studentów. Swoje listy pisali ci z Polski i z zagranicy.

Ci drudzy robili to często we własnym języku.

- Jedna z naszych koleżanek, z Iranu, napisała np. swój list w języku farsi - mówi Maciej Ulita, rzecznik Uczelni – Wielu nie poprzestaje na jednym liście. Piszą po kilka.

 


Koordynatorzy akcji - z Instytutu Badań nad Cywilizacjami próbowali początkowo na bieżąco sprawdzać liczbę już napisanych listów.

- O godz. 12 było ich ok. 80. - mówi Joasia, wolontariuszka pomagająca w przeprowadzeniu akcji - Teraz na pewno przekroczyliśmy już setkę.

A do końca pierwszego dnia akcji - do godz. 16 - pozostało jeszcze kilka godzin… Z jakim skończy się wynikiem?
Wiadomo, że wśród listów znajdzie się również ten, który napisał Rektor WSIiZ prof. Tadeusz Pomianek. I on znalazł chwilę, aby przyłączyć się do „Maratonu”.

Organizatorzy mają nadzieję, że przez następne dwa dni - w czwartek i piątek - Maraton Pisania Listów Amnesty International przyciągnie jeszcze więcej osób, chętnych by w taki właśnie sposób sprzeciwić się dyktatorskim zapędom wielu rządów na całym świecie i prześladowaniu w tych krajach więźniów sumienia.

 


- Nie bądźcie obojętni - apeluje z kolei do wszystkich pracowników Uczelni dr Anna Siewierska-Chmaj z Instytutu Badań nad Cywilizacjami - Dajcie przykład studentom, że należy być wrażliwym na ludzką krzywdę.

Inni przypominają:

- Pamiętajcie, to może być najważniejszy list w waszym życiu. List, który może zdecydować o tym, że ocalone zostanie czyjeś życie!

A wystarczy przecież tylko kilka minut, długopis i kartka papieru…

Fot. Szymon Taranda

Opublikowano przez:
Baran Andrzej

opublikowano: 11 grudnia 2008 08:11

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry