Strona główna

Aktualności

Strona główna

700 listów do...wolności!


15 grudnia 2008

700 listów do...wolności!

Blisko 700 listów w obronie więźniów sumienia napisali studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w trakcie akcji Amnesty International – „Maraton Pisania Listów”.

 

Termin tegorocznej akcji, Amnesty International wyznaczyła na 13-14 grudnia. Jednak na WSIiZ, jej koordynatorzy z Instytutu Badań nad Cywilizacjami, postanowili rozpocząć ja dokładnie ją 10 grudnia - a więc dokładnie w 60. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

 


Już pierwszego dnia, w holu uczelni zaroiło się od studentów i pracowników WSIiZ. Przez kilka godzin napisali oni w sumie ponad 200 listów. Na napisanie swojego znalazł czas również rektor uczelni prof. Tadeusz Pomianek.

Podobnie było w następnych dniach - niektórzy pisali jeden list, inni zatrzymywali się dopiero na 6-7. Pisali polscy studenci i zagraniczni. Ci ostatni najczęściej w swoich ojczystych językach.

 


Akcja wzbudziła także spore zainteresowanie mediów - relacje z jej trwania pojawiły się w podkarpackich gazetach oraz telewizji regionalnej i ogólnopolskiej.

W samym Rzeszowie udało się zebrać ponad 1,4 tys. protestacyjnych listów. W całej Polsce, według ostatnich informacji blisko 77 tys. Ten wynik może się jednak zmienić - w niektórych miastach liczenie nadal trwa.

 


Wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu akcji i wzięli w niej udział - słowem, nie byli obojętni i postanowili pomóc więźniom sumienia rozsianym po całym świecie… Serdecznie dziękujemy.


Fot. Szymon Taranda i Adam Janusz
Autor: Andrzej Baran

opublikowano: 15 grudnia 2008 12:59

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry