Strona główna

Aktualności

Strona główna

II Seminarium w ramach Projektu "Podkarpacki Monitoring Rynku Pracy i Edukacji" - Krosno, organizator Instytut Gospodarki WSIiZ


6 stycznia 2009

II Seminarium w ramach Projektu "Podkarpacki Monitoring Rynku Pracy i Edukacji" - Krosno, organizator Instytut Gospodarki WSIiZ

 

 

Jaki tak naprawdę jest nasz lokalny, regionalny rynek pracy? Zwłaszcza teraz, kiedy światowy kryzys dotarł już także do Polski i odbija się czkawką wielu firmom. Czy rzeczywiście czeka nas w regionie fala zwolnień z pracy? I - co chyba równie ważne - czy sam rynek okaże się na tyle elastyczny, że będzie w stanie szybko przełamać ewentualną zapaść? Odpowiedzi na te i wiele podobnych pytań, padną już zapewne w trakcie II Seminarium w ramach Projektu „Podkarpacki Monitoring Rynku Pracy”, organizowanego 15 stycznia w Krośnie przez Instytut Gospodarki WSIiZ.

 

Sam Projekt jest realizowany przez Uczelnię od 1 lipca ub. roku i potrwa jeszcze do końca marca 2009 r. (jest on elementem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego).

Naukowcy z Instytutu Gospodarki WSIiZ prowadzą szczegółowe analizy i badania podkarpackiego rynku pracy. Na podstawie zebranych informacji tworzą prognozy tego, co i dlaczego będzie się działo w przyszłości w sferze zatrudnienia w poszczególnych sektorach i branżach na podkarpackim rynku pracy.

Seminarium, które się wkrótce odbędzie, to pewnego rodzaju podsumowanie dotychczasowej pracy naukowców Instytutu Gospodarki. Do udziału w nim zapraszają jednak nie tylko przedstawicieli instytucji rynku pracy i np. agencji personalnych. Swoją wiedzą chcą również podzielić się z poszukującymi pracy i z bezrobotnymi - szczególnie tymi młodymi, do 25  roku życia - którzy jakoś nie potrafią się odnaleźć na rynku pracy.

Udział w Seminarium jest bezpłatny, jednak liczba miejsc dla chętnych do wzięcia w nim udziału również jest ograniczona. Dlatego organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń do 12 stycznia 2009 r., na e-mail: .
opublikowano: 6 stycznia 2009 11:48

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry