Aktualności :: Aktywni. Rewelacyjny system punktowy!
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Aktywni. Rewelacyjny system punktowy!


29 stycznia 2009

Aktywni. Rewelacyjny system punktowy!

Czy darmowe studia w niepublicznej uczelni są możliwe? Od lat Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udowadnia, że tak! Ale czy „bilet” na takie studia można sobie zapewnić jeszcze w szkole średniej? 

Ponownie odpowiadamy TAK! A wszystko dzięki nowatorskiemu projektowi, który rozpoczęła realizować WSIiZ w Rzeszowie, wraz z Wyższą Szkołą Europejską z Krakowa i Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Ideą pomysłu jest zaproszenie uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych do zbierania punktów, które w przypadku wybrania przez nich WSIiZ w Rzeszowie, WSE w Krakowie lub WSZiA w Zamościu, zapewnią im zniżki w czesnym. Nawet do 100% czesnego.

- Wysokość zniżek będzie ustalona indywidualnie przez poszczególne Uczelnie. WSIiZ proponuje zniżki w przedziale od 25 % do 100%. Czas obowiązywania zniżki to I semestr studiów – informuje Joanna Dudek, koordynator projektu w WSIiZ w Rzeszowie. Student będzie miał możliwość rozłożenia zniżki na dwa semestry. Po zakończeniu roku szkolnego zostanie ogłoszony ranking uczniów, którym zostaną przydzielone zniżki w czesnym. Uczeń, który zdobędzie punkty poprzez aktywność w jednej Uczelni, będzie mógł je przenieść do drugiej i tam uzyskać zniżkę w czesnym. Aby skorzystać z powyższych zniżek należy uzyskać minimalny próg punktowy:

- 50pkt – 25%
- 75pkt – 50%
- 100pkt – 100%

Każda Uczelnia stworzy swój ranking najaktywniejszych. Uczniowie z premiowanych miejsc będą mogli dokonać wyboru, którą Uczelnię wybiorą, jednak na podjęcie decyzji będą mieli określony czas.

Cały system nadzorować będzie trzech koordynatorów – po jednym na każdą uczelnię. Organizator danego wydarzenia będzie wnioskował o przyznanie punktów zgodnie z ustalonym przedziałem, a koordynator ostatecznie podejmie decyzje o ich ilości. Po każdym spotkaniu, uczestnicy systemu będą kontaktować się z koordynatorem, który potwierdzi ich udział, a tym samym wręczy symboliczne punkty odnotowując je w swoim rejestrze.

Jest więc o co walczyć! Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do boju o punkty! Szczegóły na: www.aktywni.edu.pl

 

Szymon Taranda

opublikowano: 29 stycznia 2009 12:16

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry