Aktualności :: Szansa dla młodych informatyków. Olimpiada Informatyczna w WSIiZ
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Szansa dla młodych informatyków. Olimpiada Informatyczna w WSIiZ


3 lutego 2009

Szansa dla młodych informatyków. Olimpiada Informatyczna w WSIiZ

Od 10 do 12  lutego 2009 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się II etap XVI Olimpiady Informatycznej.
W szranki stanie 22 uczniów z województw podkarpackiego (13), lubelskiego (7) i świętokrzyskiego (2). Jak co roku zawodnicy zmierzą swe siły w trakcie trzech dni zmagań polegających na napisaniu programów komputerowych rozwiązujących określone problemy algorytmiczne ukryte w treści zadań.

A jest o co walczyć. Spośród 441 zawodników zakwalifikowanych w całym kraju w 8 okręgach wyłonionych zostanie 70 najlepszych - finalistów. Zawodnicy, którzy zakwalifikują się do trzeciego etapu mają zapewnione miejsce na niemalże wszystkich uczelniach w Polsce na kierunkach informatycznych i pokrewnych oraz wynik 100% na maturze z informatyki. Ponadto laureaci utworzą reprezentację Polski na XXI Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną, która odbędzie się w tym roku w Bułgarii oraz wezmą udział w innych międzynarodowych zawodach informatycznych.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od dawna stawiająca na uzdolnionych, ambitnych uczniów, wspiera Olimpiadę już od 2001 roku. Obecnie jest jednym z ośmiu Komitetów Okręgowych Olimpiady. W 2004 roku WSIiZ była gospodarzem Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej Centralnej Europy, zaś w 2007 r. Międzynarodowego Karpackiego Konkursu Informatycznego.

W ramach powołanej przez WSIiZ Fundacji „Na rzecz nauki i edukacji - talenty” działa „Szkoła Matematyczno-Informatyczna” (www.smi.rzeszow.pl) - niepubliczna placówka oświatowa umożliwiająca młodzieży gimnazjalnej rozwijanie uzdolnień z zakresu informatyki, matematyki i fizyki. Kontynuację kształcenia dla najlepszych oferuje również Liceum Ogólnokształcące WSIiZ w specjalnie opracowanym profilu informatyczno-olimpijskim. Tak zorganizowana ścieżka kształcenia owocuje wysokimi osiągnięciami wychowanków. Warto tu wspomnieć chociażby o tym, że od dwóch lat jedynymi półfinalistami Olimpiady Informatycznej z Rzeszowa są uczniowie LO WSIiZ (obecnie 3 uczniów), a spośród uczniów SMI 4-rech jest półfinalistami Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.

Wszystkim tegorocznym uczestnikom życzymy sukcesów.
opublikowano: 3 lutego 2009 14:05

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry