Aktualności :: Prof. Winiecki oceni Margaret Thatcher!
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Prof. Winiecki oceni Margaret Thatcher!


5 lutego 2009

Prof. Winiecki oceni Margaret Thatcher!

Prof. Jan Winiecki z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, będzie jednym z recenzentów procesu przyznania tytułu doktora honoris causa Margaret Thatcher. Chce go jej przyznać Uniwersytet Łódzki.

Prof. Winiecki został zaproszony do grupy recenzentów przez senat uczelni. Wraz z nim dorobek byłej premier Wielkiej Brytanii oceniać będą jeszcze: prof. Tomasz Domański, prof. Zbigniew Rau, prof. Janusz Świerkocki – wszyscy z UŁ – oraz prof. Bogdan Szlachta z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Margaret Thatcher była najdłużej urzędującym brytyjskim premierem w XX w. Funkcję tę pełniła w latach 1979-1990. Swój przydomek - "Żelazna Dama"- zyskała dzięki swej nieugiętej postawie na arenie międzynarodowej (wystarczy przypomnieć tu wojnę między Wielką Brytania a Argentyną o Falklandy) a także twardej polityce ekonomicznej w kraju. To właśnie dzięki niej kraj wydźwignął się z kryzysu ekonomicznego i wkrótce mógł się pochwalić jedną z najmocniejszych gospodarek w Europie i na świecie.

 

Władze Uniwersytetu Łódzkiego wierzą, że - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - Margaret Thatcher po swój tytuł pojawi się na tej uczelni jeszcze przed wakacjami.
(PAP)

opublikowano: 5 lutego 2009 15:38

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry