Strona główna

Aktualności

Strona główna

Jaka ma być reforma szkolnictwa wyższego? Zapraszamy na seminarium naukowe!


19 lutego 2009

Jaka ma być reforma szkolnictwa wyższego? Zapraszamy na seminarium naukowe!

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od wielu lat żywo interesuje się kierunkami zmian w polskim szkolnictwie wyższym. Chcąc włączyć się w dyskusję na temat ważnych problemów polskiej edukacji Uczelnia w 2007 roku zorganizowała seminarium poświęcone tej tematyce. Jego pokłosiem było wydanie książki pod red. Prof. Stanisława Waltosia i dra Andrzeja Rozmusa pt. "Szkolnictwo Wyższe w Polsce. Ustrój - prawo - organizacja". Czas na ciąg dalszy.


Zakład Badań nad Szkolnictwem Wyższym WSIiZ organizuje ciekawe seminarium naukowe. Odbędzie się ono 6 kwietnia 2009 roku w Zamku w Łańcucie. O czym będzie mowa? Przygotowywane obecnie zmiany w prawie o szkolnictwie wyższym są kolejnym etapem transformacji w polskim systemie szkolnictwa wyższego. Nasza obecność w Unii Europejskiej, kulturowe procesy globalizacyjne oraz współczesne wyzwania rynku pracy to tylko niektóre czynniki determinujące warunki działania polskich uczelni. Niniejsze seminarium zrodziło się z potrzeby udziału w tej cywilizacyjnej debacie.

Ze względu na tematykę seminarium skierowane jest przede wszystkim do władz polskich uczelni, kadry naukowo-dydaktycznej, studentów oraz wszystkich zainteresowanych problematyką szkolnictwa wyższego.

Obszary tematyczne seminarium:

  • Problematyka prawna, socjologiczna i historyczna polskiego systemu szkolnictwa wyższego;
  • Relacje zachodzące między nauką i edukacją a rynkiem pracy;
  • Rola polskich uczelni w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego;
  • Kierunki zmian w polskim szkolnictwie wyższym.


Udział w seminarium jest bezpłatny. Aby móc uczestniczyć w seminarium, wystarczy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o możliwie szybkie zgłaszanie uczestnictwa. O wzięciu udziału będzie decydować kolejność zgłoszeń. Stosowna informacja o wyczerpaniu limitu miejsc będzie zamieszczona na stronie internetowej www.wsiz.rzeszow.pl.

Zgłoszenia mogą Państwo przysłać drogą e-mailową na adres: lub zgłaszać telefonicznie: tel. kom. 501324371.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej seminarium. Udziela ich też Sekretarz seminarium, Pani mgr Karolina Pado (Tel. 501324371).

opublikowano: 20 lutego 2009 12:35

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry