Strona główna

Aktualności

Strona główna

Hala pełna pracy!


20 lutego 2009

Hala pełna pracy!

 

19 lutego 2009 roku w Hali na Podpromiu w Rzeszowie już po raz dziewiąty odbyły się Podkarpackie Targi Pracy. Zgromadziły one kilkudziesięciu wystawców i kilka tysięcy zwiedzających.

Pełna nazwa imprezy brzmi: Podkarpackie Targi Pracy - Rzeszowskie Dni Aktywności Studenckiej. Organizatorem imprezy było Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kierownik Biura, Magdalena Bienia tak wyjaśnia cel organizacji targów: - Chcieliśmy w jednym miejscu zgromadzić zarówno pracodawców, którzy chcą zatrudniać nowych pracowników, jak i tych, którzy pracy szukają. Fakty pokazały, że owo spotkanie się udało.

Pracę można było znaleźć u ponad 80-ciu firm, które szukały nowych pracowników. Przygotowano ok. 500 ofert pracy. Targi Pracy były świetną okazją do zaprezentowania swojej firmy, ale także do pozyskania nowych pracowników. - Jesteśmy z Krakowa, ale większość pracowników naszej firmy to ludzie z Rzeszowa i okolic. Są tu dobrzy specjaliści od informatyki, dlatego tutaj jesteśmy. W tej chwili potrzebujemy 10 nowych pracowników, a targi dały nam dobrą sposobność do ich pozyskania - mówi Anna Nowosielska, kierownik ds. personalnych firmy Software Mind.

Organizatorzy zadbali, by na stoiskach wystawców były osoby odpowiadające w firmie za proces rekrutacji pracowników, a także, by już na miejscu ten proces rozpocząć. Zainteresowanie targami było naprawdę duże. - Jeszcze przed godziną 10:00, kiedy to rozpoczęły się targi już po stoiskach kręciło się kilkudziesięciu ludzi, a podczas całego dnia przez halę przewinęło się kilka tysięcy ludzi - komentuje Barbara Stanek z Biura Karier WSIiZ. Targi pracy były znakomitą okazją do znalezienia wymarzonej pracy. Wielu zwiedzających chciało się po prostu rozejrzeć, ale były też osoby, które miały konkretne cele. - Chciałbym znaleźć pracę w branży PR i tylko takich ofert tu szukam, powiedział naszemu reporterowi Maciej, absolwent dziennikarstwa. - Interesuje mnie praca w branży lotniczej, a na targach są przynajmniej dwie firmy oferujące takie zatrudnienie - dodaje Piotr. Co ciekawe, dużym zainteresowaniem cieszyły się firmy oferujące pracę w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Czy w dobie kryzysu gospodarczego to dobrze? - Ubezpieczenia i finanse to sektory, które bez względu na stan gospodarki zawsze będą interesować ludzi, a dobrzy specjaliści w tych dziedzinach zawsze będą mieć pracę, bo liczy się właśnie to, jak poprosić

 

Popularność targów z roku na rok rośnie. Każda kolejna edycja to nowe rekordy odwiedzalności imprezy. M.in. to sprawiło, że Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już planuje organizację kolejnej, jubileuszowej, dziesiątej edycji targów.

 

Autor: Szymon Taranda

opublikowano: 20 lutego 2009 12:34

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry