Strona główna

Aktualności

Strona główna

Najlepsze było stoisko WSIiZ!


25 lutego 2009

Najlepsze było stoisko WSIiZ!

 

24 i 25 lutego 2009 roku w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyły się Targi Edukacyjne! Najwięcej młodzieży, rodziców i nauczycieli kłębiło się przy stoisku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Nad stoiskiem uczelni na rzeszowskich targach pracowało kilkanaście osób. Efekt? - To najlepsze miejsce na całych targach - powiedział Miłosz, tegoroczny maturzysta. Co sprawiło, że zwiedzający spędzali sporo czasu przy stoisku WSIiZ? - Przygotowaliśmy nie tylko rzetelną informację o studiach, ale też konkursy, "Quiz ludzi zdolnych do wszystkiego" i masę gadżetów (koszulki, kubki, sprytną plastelinę, podkładki pod napoje, smycze). Dobrym pomysłem okazało się także zaproszenie naszych studentów, którzy opowiadali kandydatom na studia o realiach studiowania - wyjaśniła Magdalena Głodowska z Działu Promocji WSIiZ. Jedna ze studentek WSIiZ, Katarzyna Stępak dodaje: - Maturzyści pytali nas o wiele spraw, których nie przeczytają w informatorze lub o które boją się zapytać "oficjalnie". Obecność studentów sprawiła, że byli bardziej otwarci i śmiali.

Czy koralowce to ssaki, ptaki, zwierzęta czy glony? Ile kierunków studiów oferuje WSIiZ? Co to jest SBM? Czy lejba to alkoholik, rodzaj wina, luźna, obszerna sukienka, a może miasto na pd-wsch od Tibilisi? Między innymi z tymi pytaniami walczyli maturzyści podczas słynnego już "Quizu ludzi zdolnych do wszystkiego". Przez dwa dni wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób, które świetnie się bawiąc i wygrywając nagrody, sprawdzały swą wiedzę o uczelni i świecie. Tegoroczni maturzyści naprawdę świetnie sobie radzili z pytaniami, dlatego spośród zwycięzców poszczególnych edycji, będziemy losować nowoczesne odtwarzacze mp3 - zapewnia Andżelika Ziemniak, jedna z prowadzących Quiz!

- Bardzo podobało mi się to, że na stoisku byli obecni zarówno dziekani z Uczelni, panie z Działu Rekrutacji, ale też studenci. Każdego z nich mogłam wypytać o interesujące mnie sprawy i jestem zadowolona z odpowiedzi - dzieli się z nami swoimi wrażeniami Ania, tegoroczna maturzystka. - Niesamowita była atmosfera na stoisku WSIiZ, ciekawa konstrukcja stoiska, fajne konkursy, uśmiechnięci, przyjaźni ludzie, każdy chciał pomóc - mówi Piotrek, który maturę będzie zdawał dopiero za rok, ale już teraz chce być na bieżąco. Podobnie, jak Piotrek, wielu zwiedzających chwaliło nasze stoisko. Czym się ono wyróżniało? - Chciałam, by było ono inne od reszty, dlatego jest czerwone. Zależało mi jednak przede wszystkim na pokazaniu prawdy, dlatego znajdują się tam twarze naszych studentów, którzy jednocześnie byli obecni na stoisku, z którymi można było porozmawiać i zobaczyć, że te uśmiechy i sympatyczne buzie to nie wielogodzinna praca grafika, a realni, prawdziwi ludzie, którzy cieszą się z tego, co robią - zdradza autorka grafiki stoiska, Dorota Łachut z Działu Promocji WSIiZ.

- Ogromnie się cieszę, że młodzi ludzie odwiedzający nasze stoisko, naprawdę mądrze chcą wybrać swoje studia, są dociekliwi, ciekawi i te dwa dni obaliły mi mit, dotyczący młodzieży, a który głosi, że to ludzie leniwi i idący po linii najmniejszego oporu - mówi Joanna Bolas, jedna ze studentek obecnych na stoisku WSIiZ.

Wszystkich, którzy nie mogli przybyć na Targi Edukacyjne, serdecznie zapraszamy na strony, przygotowane specjalnie z myślą o kandydatach na studia: www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl oraz na Dzień Otwarty WSIiZ, który odbędzie się już niebawem.

 

Autor: Szymon Taranda

opublikowano: 25 lutego 2009 18:03

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry