Aktualności :: WSIiZ broni honoru Podkarpacia
Strona główna

Aktualności

Strona główna

WSIiZ broni honoru Podkarpacia


22 maja 2009

 

WSIiZ broni honoru Podkarpacia

 

Wczorajsze "Super Nowości" odniosły się do rankingu, który niedawno opublikowały "Rzeczpospolita" i "Perspektywy", o którym szeroko pisaliśmy w portalu.

 

- "Honor podkarpackich uczelni uratowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie" - czytamy w czwartkowym wydaniu "Super Nowości", po przypomnieniu, że Uniwersytet Rzeszowski zajął 61 miejsce a Politechnika Rzeszowska na 65. WSIiZ zajęła w ogólnym rankingu 14 miejsce, co czyni ją najlepszą uczelnią w Polsce południowo-wschodniej. W stosunku do roku ubiegłego jest to skok o cztery oczka do góry. - Na Podkarpaciu bezapelacyjnie wiedziemy prym, prezentujemy się całkiem dobrze, ale będziemy pracować, by w przyszłym roku znaleźć się jeszcze wyżej - powiedział dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy WSIiZ.  W kategorii "Umiędzynarodowienie" WSIiZ zajmuje 3 miejsce w Polsce bez podziału na uczelnie publiczne i niepubliczne. 3 miejsce w Polsce zajmuje też w kategorii "Uprawnienia magisterskie". Bez konkurencji rzeszowska uczelnia znalazła się w kategorii "Zbiory elektroniczne".

Ranking ten budzi sprzeczne odczucia. Z jednej strony przykre jest, że nie ma w regionie dużego wyboru dobrych uczelni, które mogłyby ze sobą konkurować, które prześcigałyby się w najlepszej ofercie edukacyjnej i tym samym tworzyły szeroki wachlarz dobrej jakości oferty dla maturzystów. Z drugiej zaś cieszy fakt, że WSIiZ taką właśnie ofertę proponuje i z każdym rokiem staje się lepsza. Bez kompleksów konkuruje z najlepszymi uczelniami w Polsce. Jako jedyna z regionu zaliczana jest do uczelni o klasie międzynarodowej.

Gdyby do tego wszystkiego dorzucić jeszcze fakt, iż każdego roku 750 osób rozpoczyna studia w ramach Systemu Bezpłatnych Miejsc, a blisko 4 000 osób otrzymuje stypendia oraz że łączna suma tych stypendiów może wynieść nawet 1 200 zł, to czyni z WSIiZ uczelnię najlepszą. Biorąc pod uwagę te fakty "warto się zastanowić, gdzie podjąć studia" - kończą Super Nowości.

 

Zobacz zeskanowany ranking, oraz artykuł go opisujący.

 

Autor: Szymon Taranda

opublikowano: 22 maja 2009 12:35

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry