Strona główna

Aktualności

Strona główna

WSIiZ broni honoru Podkarpacia


22 maja 2009

 

WSIiZ broni honoru Podkarpacia

 

Wczorajsze "Super Nowości" odniosły się do rankingu, który niedawno opublikowały "Rzeczpospolita" i "Perspektywy", o którym szeroko pisaliśmy w portalu.

 

- "Honor podkarpackich uczelni uratowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie" - czytamy w czwartkowym wydaniu "Super Nowości", po przypomnieniu, że Uniwersytet Rzeszowski zajął 61 miejsce a Politechnika Rzeszowska na 65. WSIiZ zajęła w ogólnym rankingu 14 miejsce, co czyni ją najlepszą uczelnią w Polsce południowo-wschodniej. W stosunku do roku ubiegłego jest to skok o cztery oczka do góry. - Na Podkarpaciu bezapelacyjnie wiedziemy prym, prezentujemy się całkiem dobrze, ale będziemy pracować, by w przyszłym roku znaleźć się jeszcze wyżej - powiedział dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy WSIiZ.  W kategorii "Umiędzynarodowienie" WSIiZ zajmuje 3 miejsce w Polsce bez podziału na uczelnie publiczne i niepubliczne. 3 miejsce w Polsce zajmuje też w kategorii "Uprawnienia magisterskie". Bez konkurencji rzeszowska uczelnia znalazła się w kategorii "Zbiory elektroniczne".

Ranking ten budzi sprzeczne odczucia. Z jednej strony przykre jest, że nie ma w regionie dużego wyboru dobrych uczelni, które mogłyby ze sobą konkurować, które prześcigałyby się w najlepszej ofercie edukacyjnej i tym samym tworzyły szeroki wachlarz dobrej jakości oferty dla maturzystów. Z drugiej zaś cieszy fakt, że WSIiZ taką właśnie ofertę proponuje i z każdym rokiem staje się lepsza. Bez kompleksów konkuruje z najlepszymi uczelniami w Polsce. Jako jedyna z regionu zaliczana jest do uczelni o klasie międzynarodowej.

Gdyby do tego wszystkiego dorzucić jeszcze fakt, iż każdego roku 750 osób rozpoczyna studia w ramach Systemu Bezpłatnych Miejsc, a blisko 4 000 osób otrzymuje stypendia oraz że łączna suma tych stypendiów może wynieść nawet 1 200 zł, to czyni z WSIiZ uczelnię najlepszą. Biorąc pod uwagę te fakty "warto się zastanowić, gdzie podjąć studia" - kończą Super Nowości.

 

Zobacz zeskanowany ranking, oraz artykuł go opisujący.

 

Autor: Szymon Taranda

opublikowano: 22 maja 2009 12:35

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry