Strona główna

Aktualności

Strona główna

Dzień Kultury Ukraińskiej już za nami!


22 maja 2009

 
Dzień Kultury Ukraińskiej już za nami!


19 maja 2009 roku odbył się Dzień Kultury Ukraińskiej. Oj działo się...


Godzina 15:00 zbliżała się coraz szybciej. Na twarzach uczestników widać było zdenerwowanie, ale i wielką radość. - Cieszę się, że mogę polskim kolegom przekazać nieco wiedzy o moim kraju i jego pięknej kulturze - mówił jeden z nich. Kiedy impreza rozpoczęła się na dobre, stres zniknął, ustępując miejsca niezwykłej pasji. Z tej przecież nasi studenci zza wschodniej granicy słyną od lat.

Klub Akademicki WSIiZ wypełniony był do ostatniego miejsca. Co chwilę występy przerywane były burzą oklasków i aplauzu. - Tegoroczny Dzień Kultury Ukraińskiej był niesamowity. Ci ludzie przeszli samych siebie - dzielił się wrażeniami Adam, jeden z gości. Podczas wtorkowej imprezy studenci przybliżyli nam obyczaje i tradycję swego kraju. W części artystycznej mogliśmy usłyszeć przepiękną muzykę, przy akompaniamencie której nasi studenci z Ukrainy zaśpiewali i zatańczyli w strojach ludowych. Publiczności występ bardzo się podobał. Brawa towarzyszyły każdej części popołudnia. Na koniec, aby dopełnić dobrego wrażenia całości, każdy z przybyłych mógł skosztować pyszności z kuchni ukraińskiej.

Dzień Kultury Ukraińskiej zorganizował Dział Rekrutacji we współpracy ze społecznością studentów z Ukrainy. Gratulujemy przedsięwzięcia i prosimy o więcej!

Zdjęcia z Dnia Kultury Ukraińskiej można obejrzeć w GALERII ZDJĘĆ WSIiZ.

opublikowano: 22 maja 2009 12:34

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry