Strona główna

Aktualności

Strona główna

Na drugi elastyczny ogień - Europeistyka


9 czerwca 2009

Na drugi elastyczny ogień - Europeistyka

Jeszcze niedawno głośno było o wprowadzeniu w WSIiZ nowatorskiego elastycznego systemu studiowania na kierunku Informatyka. Władze uczelni zapowiadały, że na niej sprawa na pewno się nie skończy. Jak obiecały, tak zrobiły!

Od października 2009 roku elastycznym systemem studiowania objęta zostanie, obchodząca właśnie 5-lecie istnienia na WSIiZ, Europeistyka.

 

WSIiZ jako pierwsza uczelnia w Polsce południowo-wschodniej będzie zmieniać system kształcenia. Sprawi on, że absolwent uczelni będzie jeszcze lepiej wykształcony i lepiej przystosowany do zawodu. O atutach tego postanowienia nikogo nie trzeba przekonywać.

- Elastyczny system kształcenia to odpowiedź WSIiZ na rosnące zapotrzebowanie studentów. Młodzi ludzie nie lubią, kiedy narzuca się im coś z zewnątrz... dzięki elastycznemu systemowi kształcenia będą wybierać sami - wyjaśnia dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy WSIiZ.

Wszystkie przedmioty będą podzielone na trzy bloki: główny, obowiązkowy dla wszystkich, a także fakultatywny (kierunkowy i specjalnościowy), w ramach którego student będzie miał możliwość wyboru przedmiotów.  Zatem ponad 30% przedmiotów, uwzględniając swoje indywidualne predyspozycje, studenci kierunku Europeistyka będą mogli wybierać sami. Pozwoli im to na zoptymalizowanie procesu profilowania ścieżki własnego rozwoju. Absolwenci, wyposażeni w konkretne umiejętności, zgodne z ich zainteresowaniami, będą lepiej radzić sobie na rynku pracy. Co więcej, studenci, kształcąc się na sprofilowanej przez siebie specjalizacji, będą mogli optymalnie rozwinąć swoje zdolności.

 

Specjalności na kierunku Europeistyka zostały dobrane w oparciu o zapotrzebowanie rynku pracy oraz analizę umiejętności jakie student powinien posiadać po ukończeniu studiów. W skład nich wchodzą:

- euromarketing

- dyplomacja i służba zagraniczna

- urzędnik europejski

- zarządzanie projektami

 

 

Cieszy fakt, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest uczelnią, która dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do potrzeb młodzieży i rynku pracy. Przez cały czas trwają prace nad wprowadzeniem elastycznego systemu studiowania na innych kierunkach. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z założeniami nowego systemu kształcenia oraz na stronę kierunku Europeistyka

 

Autor: Szymon Taranda

opublikowano: 9 czerwca 2009 12:04

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry