Strona główna

Aktualności

Strona główna

Test łatwy nie był, ale dało się napisać!


4 sierpnia 2009

Test łatwy nie był, ale dało się napisać!

 

- Trochę się boję, ale myślę, że pójdzie dobrze - Ania. - Cały weekend spędziłem rozwiązując różne testy na inteligencję, mam nadzieję, że przyniesie to dobry efekt - Piotr. - Stres jest, ale bez przesady, jak nie zdam, nic się nie stanie - Kasia. To tylko niektóre wypowiedzi kandydatów na studia, złapanych przez naszego reportera tuż przed testem kwalifikacyjnym do Systemu Bezpłatnych Miejsc.

 

Test odbył się 3 sierpnia 2009 roku. Przybyło na niego tak wielu chętnych, że kandydaci rozmieszczeni zostali w kilku salach wykładowych. Na napisanie egzaminu każdy miał godzinę. - Na początku wydawało się to trochę mało, bo kartek z pytaniami był cały stos, ale ostatecznie z wszystkim zdążyłem - mówi tuż po teście Paweł, tegoroczny maturzysta. - Spodziewałam się, że będzie prościej, poziom testu był wysoki, ale tak naprawdę wystarczyło pogłówkować i odpowiedzi były oczywiste - dzieli się swymi przeżyciami Magda. - Najtrudniejsze były dla mnie pytania związane z matematyką, obawiam się, że popełniłem tam kilka błędów, ale może się załapię na stypendium - mówi Tomek, który stara się o przyjęcie w ramach SBM na Dziennikarstwo. - Mnie część matematyczna bardzo ucieszyła, ponieważ staram się o przyjęcie na Ekonomię, matematyka nie jest dla mnie problemem - mówi Karolina.

Test kwalifikacyjny do Systemu Bezpłatnych Miejsc, który miał miejsce 3 sierpnia był drugą szansą dla kandydatów na bezpłatne studia. Pierwszy termin testów odbył się na początku lipca i z radością chcemy poinformować, że ponad 70% kandydatów zdało test pozytywnie, a tym samym będzie studiować bezpłatnie lub tylko częściowo płatnie. Wyniki z drugiego terminu testu będą znane w piątek, 7 sierpnia 2009 roku. Listy z nazwiskami zostaną wywieszone w holu głównym siedziby WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. Informację będzie też można uzyskać telefonicznie w Dziale Rekrutacji (17 866 11 99 oraz 17 866 11 88).

 

Autor: Szymon Taranda

opublikowano: 4 sierpnia 2009 12:30

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry