Strona główna

Aktualności

Strona główna

Jest praca po WSIiZ!


19 sierpnia 2009

Jest praca po WSIiZ!

Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają absolwentów WSIiZ. Są zadowoleni z ich wykształcenia i umiejętności. Cenią ich za profesjonalizm i kreatywność.

 

W obliczu wszechobecnego kryzysu gospodarczego, optymistycznie brzmią informacje o możliwościach podjęcia pracy po WSIiZ. Studenci rzeszowskiej Uczelni mogą być spokojni o swoją przyszłość. Najnowsze dane pokazują wyraźnie, że dla naszych absolwentów pracy nie zabraknie.

 

W pierwszym półroczu 2009 naszym absolwentom przedstawiono blisko 900 ofert pracy. Jeśli do tej liczby dodamy oferty, zebrane podczas IX Podkarpackich Targów Pracy, zorganizowanych przez BK WSIiZ, liczba ta urośnie do blisko 1300. – Jest to znakomity wynik, ponieważ wielu studentów znajduje pracę na własną rękę lub dostaje od firm intratne propozycje. Wielu zatrudnia sama Uczelnia – wyjaśnia Magdalena Bienia-Antoniuk z Biura Karier WSIiZ.

 

Kogo najchętniej zatrudniają pracodawcy? – Najwięcej ofert przyjmujemy od firm poszukujących programistów, informatyków, grafików, doradców finansowych, ubezpieczeniowych, marketingowych czy turystycznych – informuje Agnieszka Kloc z BK WSIiZ. To bardzo optymistyczne informacje dla naszych studentów. Uczelnia przykłada bowiem wielką wagę do kształcenia w tych właśnie specjalnościach. I to kształcenia na wysokim poziomie. – Zmienia się myślenie o uczelniach niepublicznych, już nie wrzuca się ich do jednego worka, WSIiZ jest najlepszym przykładem, że niepubliczna uczelnia może swobodnie konkurować z państwowymi i kształcić lepiej, bardziej efektywnie – wyjaśnia dr Maciej Ulita, rzecznik WSIiZ. Potwierdzają to najnowsze rankingi.

Większość badań społecznych pokazuje, że myśląc o wyborze studiów, kandydaci kierują się w dużej mierze tym, czy znajdą zatrudnienie po ukończeniu studiów. Warto wziąć pod uwagę powyższe informacje, przeanalizować fakty i wybrać uczelnię, której absolwenci znajdują dobrą pracę i która kształci na wysokim poziomie.

 

Autor: Szymon Taranda

opublikowano: 19 sierpnia 2009 13:27

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry