Strona główna

Aktualności

Strona główna

Web design - nowa specjalność na Dziennikarstwie!


10 lutego 2010

Web design - nowa specjalność na Dziennikarstwie!

 

Od roku akademickiego 2010/2011 studenci wybierający kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna będą mogli uczyć się na nowej specjalności WEB DESIGN.

Studenci na tej specjalności kształcić się będą w oparciu o amerykański program nauczania, dostosowany do polskich standardów kształcenia. Część zajęć prowadzona będzie przez kadrę amerykańską w języku angielskim. Studenci kończąc studia na tej specjalności mogą otrzymać dyplomy dwóch uczelni - WSIiZ oraz Indiana University Purdue University Indianapolis (USA).

Studia na tej specjalności przygotują specjalistów wykorzystujących zaawansowane oprogramowanie w zakresie grafiki 2D, 3D i animacji komputerowej. W ramach zajęć praktycznych oraz prac dyplomowych studenci realizować będą projekty dotyczące reklam medialnych, krótkometrażowych filmów animowanych oraz wizualizacji trójwymiarowej, wykorzystywanych na potrzeby Internetu i mediów tradycyjnych. Absolwenci będą przygotowani do pracy przy zaawansowanych projektach multimedialnych w wielu dziedzinach.

W programie studiów m.in.:

  • Graphic Design, Introduction to Animation, Advanced Animation*
  • Web Development*
  • 3D Modelling*
  • podstawy projektowania graficznego
  • grafika multimedialna.

*przedmioty realizowane w języku angielskim

Specjalność realizowana jest od 1. semestru na studiach I stopnia.

A co po studiach?

Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w charakterze specjalisty ds. projektowania w zakresie grafiki 2D, 3D oraz animacji komputerowej.

Serdecznie zapraszamy na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która oferuje atrakcyjne kierunki, po których wedle badań będzie praca. Obejrzyj także film dla kandydatów na studia w naszym kanale na YouTube lub w portalu naszej Uczelni.

 

Autor: Szymon Taranda

opublikowano: 10 lutego 2010 09:42

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry