Strona główna

Aktualności

Strona główna

Do kariery na skrzydłach – studiuj Aviation Management w WSIiZ!


10 lutego 2010

Do kariery na skrzydłach – studiuj Aviation Management w WSIiZ!

 

Bezpłatne studia, w języku angielskim, międzynarodowe praktyki, a przede wszystkim – jedyna taka specjalność w Polsce.  Od przyszłego roku akademickiego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie studenci będą mogli zdobywać wiedzę  i umiejętności związane z zarządzaniem lotnictwem, w szczególności w zakresie obsługi lotnisk i linii lotniczych. W siedzibie uczelni odbyła się konferencja prasowa poświęcona specjalności Aviation Management.

 

W konferencji prasowej wzięli udział zaproszeni goście: specjalista Aviation Management Prof. Ulrich Desel z Uniwersytetu w Bad Honnef k. Bonn w Niemczech oraz Prezes Zarządu spółki lotniskowej „Rzeszów Jasionka” – Stanisław Nowak. Na konferencji byli obecni także przedstawiciele naszej Uczelni – Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą prof. WSIiZ dr Andrzej Szelc i kierownik projektu „Do kariery na skrzydłach – studiuj Aviation Management” – Bartosz Pomianek.

Na początku kierownik projektu przedstawił kilka informacji o studiowaniu Aviation Management w WSIiZ. – Nasz projekt ma na celu wyjście naprzeciw potrzebom rynku i wprowadzenie nowych specjalności. Kierunek ten kształci specjalistów do zarządzania lotniskami i liniami lotniczymi. Podstawowe założenia projektu to innowacyjność – bo jesteśmy pierwszą w Polsce, a czwartą w Europie uczelnią, która proponuje taką specjalność. Po drugie, dzięki wsparciu z Unii Europejskiej możemy oferować studiowanie Aviation Management za darmo dla 50 osób. – mówił podczas konferencji Bartosz Pomianek. Projekt „Do kariery na skrzydłach – studiuj Aviation Management” otrzymał bowiem współfinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym konkursie projekt zajął na liście rankingowej trzecią lokatę pośród ponad 300 projektów złożonych przez uczelnie wyższe z całej Polski.

 


W czasie konferencji prasowej swoją prezentację przedstawił prof. Ulrich Desel. Opowiadał m.in. o możliwościach zatrudnienia dla przyszłych absolwentów. – Ta specjalność umożliwia podjęcie pracy na lotniskach w różnych działach, także w firmach, które czarterują samoloty lub zajmują się przewozem lotniczym towarów. To z całą pewnością praca dla ludzi lubiących być w ruchu, podróżować. wyjeżdżać za granicę – mówił prof. Desel.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie specjalność Aviation Management realizowana będzie na kierunku Ekonomia. Zajęcia – w całości w języku angielskim - poprowadzą międzynarodowi praktycy z branży lotniczej. Więcej informacji na temat studiowania Aviation Management na : www.aviation.edu.pl.

opublikowano: 10 lutego 2010 09:44

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry