Strona główna

Infrastruktura

Strona główna

Infrastruktura


 

 

 

 

Siedziba Uczelni

Siedziba Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znajduje się przy ul. Sucharskiego 2. Jest to kompleks budynków położonych na 70-cio arowej działce z dala od centrum, na wzniesieniu w rejonie drogi Rzeszów - Kraków, w sąsiedztwie obiektów rekreacyjno - sportowych Osiedla Baranówka.

 

 

 

Dotychczasowe inwestycje trwałe związane z rozbudową istniejącego obiektu przy ul. Sucharskiego oraz z oddanym do użytku Centrum Turystyki i Rekreacji sprawiły, że uczelnia posiada w chwili obecnej 21000 m2 własnej powierzchni dydaktyczno-biurowej. Jest to widoczny postęp w porównaniu z 2000 m2 powierzchni posiadanymi w pierwszym roku funkcjonowania uczelni.

 

 

 

 

Zabudowa Uczelni tworzy układ zamknięty z wewnętrznym dziedzińcem zwanym patio. Jest to najbardziej ulubione miejsce spotkań studentów zwłaszcza w okresie letnim. Służy ono również celom kulturalnym (odbywają się tam plenerowe imprezy słowno-muzyczne).
W skład powierzchni dydaktycznej wchodzi:

 

 • nowoczesna sala audytoryjna mieszcząca 300 osób wyposażona w system nagłaśniający, audiowizualny, panel LCD, projektor, rzutnik, wizualizer, notebook itp.

   

 • 10 sal wykładowych o podobnym wyposażeniu mieszczących średnio 120 osób

 

 

 • 3 Duże Laboratoria Komputerowe na 70, 90 i 110 stanowisk - dostępne dla potrzeb studentów przez 12 godzin na dobę

   

 

 • 12 laboratoriów komputerowych (2 - 35 stanowiskowe; 8 - 15 stanowiskowych) wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt.

 

 • specjalistyczne laboratoria komputerowe:

   

  - 2 laboratoria komputerowe CISCO SYSTEMS (CCNA)

  - 1 laboratorium komputerowe CISCO SYSTEMS (CCNP)

  - 1 laboratorium komputerowe PANDUIT

  - 1 laboratorium komputerowe SUN MICROSYSTEMS

  - 1 laboratorium komputerowe HEWLETT-PACKARD

  - 1 laboratorium komputerowe NOVELL

  - 2 laboratoria komputerowe MICROSOFT

  - Laboratorium Fizyki

  - Laboratorium Podstaw Elektroniki

  - Laboratorium Projektowania Systemów Mikroprocesorowych

  - Laboratorium Programowalnych Układów Cyfrowych

  - Laboratorium Optoelektroniki

  - Laboratorium Podstaw Automatyki Robotyki

  - Laboratorium Systemów WIrtualnej Rzeczywistości

  - Laboratorium Architektury Komputerów i Procesorów

   

 

 • Centrum Egzaminacyjne PROMETRIC (APTC)

   

Wszystkie pracownie posiadają dostęp do Internetu (łącze 2 Mb/s - Polpak - T).

 

 • 10 sal językowych wyposażonych w sprzęt audiowizualny spełniających wymogi standardów International Certyficate Conference.
 • 19 sale ćwiczeniowe mieszczące 30 - 50 osób wyposażone w rzutniki i sprzęt audiovideo

   

Ponadto na terenie Uczelni znajduje się:

 

 • zakład poligrafii wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia kserograficzne, pokrywający w całości potrzeby pracowników Uczelni oraz studentów.
 • biblioteka i czytelnia założona w październiku 1996 r, która zgromadziła do tej pory około 37500 woluminów książek polsko i angielskojęzycznych, ok. 400 tytułów czasopism drukowanych oraz zbiory audiowizualne (kasety video, CD i DVD-ROM-y, dyskietki.

   

 

 • Klub Akademicki - 400 m2 wspaniale zaadaptowanej powierzchni dla spotkań studentów, imprez kulturalnych itp. Wystrój utrzymany jest w tonacji słonecznej, stoliki, komfortowe krzesła oraz wygodne fotele stwarzają odpowiedni ciepły nastrój. W tak wspaniałych warunkach studenci odpoczywają między zajęciami, piją kawę, czytają prasę.

 

 

 • księgarnia oferująca studentom zakup na miejscu wszelkich niezbędnych pozycji naukowych, w tym również Zeszytów Naukowych redagowanych przez naszych wykładowców. Księgarnia ta jest księgarnią specjalistyczną zajmującą się sprzedażą literatury naukowej i popularnonaukowej, współpracuje bezpośrednio z większością wydawnictw uniwersyteckich i szkół wyższych w Polsce. Posiada w swej ofercie około 17 000 tytułów, pełną ofertę z zakresu nauk humanistycznych, ekonomii i informatyki.
 • posiadamy 2 punkty gastronomiczne: bar w niskim parterze, mini bufet w hallu głównym dostępne przez cały czas trwania zajęć dydaktycznych oraz tabernę w obiekcie Centrum Turystyki i Rekreacji. W ofercie barów znajdują się przede wszystkim kompletne zestawy obiadowe. W tabernie zaś serwowana jest żywność ekologiczna tradycyjnej kuchni polskiej.
 • parkingi dla pracowników i studentów WSIiZ

 

 


 Układ zabudowy Uczelni
LEGENDA

 

 1. Hall główny, sala audytoryjna, wykładowa i ćwiczeniowe.
 2. Laboratoria komputerowe, sale językowe, katedry i zakłady, Centrum Języków Obcych, Studium WF, administracja, kwestura.
 3. Zespół sal wykładowych.
 4. Skrzydło południowe - sale wykładowe, Rektorat, Sala Senatu.
 5. Skrzydło zachodnie - dziekanat, sala komputerowa na 100 stanowisk, sale ćwiczeniowe, pomieszczenia katedr i zakładów.
 6. Budynek socjalny - pokoje gościnne WSIiZ.
 7. Biblioteka i Czytelnia, w niskim parterze Klub Akademicki.
 8. Skrzydło północno - wschodnie - 2 duże laboratoria komputerowe 70. i 90. stanowiskowe, pomieszczenia katedr i zakładów, sale ćwiczeniowe i językowe.
 9. Parkingi WSIiZ.

   

 


Wydział Zamiejscowy w Tyczynie

 

 

INFRASTRUKTURA


Od 1 maja 2008r. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania posiada również infrastrukturę dydaktyczną w Tyczynie, w skład której wchodzą:

 

 

 

 • Obiekt „Za Pałacem” przy ul. Orkana 5 zlokalizowany na 1,5 ha działce o powierzchni 3007,40 m2, w tym hotelowej 238,30 m2.


W obiekcie znajduje się:
- 3 sale wykładowe na 266, 230 i 135 miejsc,
- 6 sal ćwiczeniowych – średnio 40 miejsc,
- 4 sale językowe – średnio 25 miejsc,
- 2 laboratoria komputerowe – 21 miejsc.

 

 • 2 obiekty przy ul. Kościuszki 2 i 4 o powierzchni 1952,65 m2. W jednym z budynków znajduje się biblioteka i czytelnia oraz pomieszczenia administracyjne, a w drugim pomieszczenia katedr i zakładów, dziekanat i sale dydaktyczne:

 

- 1 sala wykładowa na 69 miejsc,
- 4 sale ćwiczeniowe – średnio 35 miejsc,
- 5 sal językowych – średnio 25 miejsc,
- 3 laboratoria komputerowe – 13 miejsc.INFRASTRUKTURA INFORMATYCZNA I TELEFONICZNA


Obiekty w Tyczynie są wyposażone w nowoczesną sieć komputerową LAN. Sieć LAN jest podłączona do infrastruktury informatycznej WSIiZ poprzez łącze światłowodowe. Połączenie to zapewnia dostęp do Internetu, poczty elektronicznej i zasobów dyskowych zlokalizowanych na serwerach WSIiZ przy ulicy Sucharskiego. Dla potrzeb studentów zostały zainstalowane kioski informacyjne umożliwiające m.in. dostęp do harmonogramu zajęć oraz informacji dziekanatowych (np. oceny, plan zajęć, prowadzący itd.). W obiekcie "Za Pałacem" został zamontowany węzeł sieci bezprzewodowej WLAN umożliwiający łatwy i szybki dostęp do sieci Internet. Tradycyjna sieć telefoniczna działa w oparciu o technologię Telefonii IP. Obiekty w Tyczynie podłączone są do infrastruktury telefonicznej WSIiZ poprzez sieć komputerową.INFRASTRUKTURA SOCJALNAW części socjalnej obiektu „Za Pałacem” znajduje się 8 pokoi hotelowych z 10 miejscami. W sąsiednim budynku, tzw. wielofunkcyjnym, znajdują się pokoje z 17 miejscami dla studentów. Uczelnia dodatkowo wynajmuje 15 miejsc dla studentów od prywatnej osoby posiadającej kwatery w sąsiedztwie kompleksu dydaktycznego. Ponadto w obiekcie „Za Pałacem” i w jednym z budynków przy ul. Kościuszki znajduje się punkt ksero oraz bar serwujący m.in. dania obiadowe. Budynek „Za Pałacem” jest wyposażony w windę osobową oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych. Przy obiekcie przygotowano parking dla ok. 200 samochodów. Wokół budynku rozciąga się 1,5 ha park spacerowy.


 

Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ

Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ to zespół obiektów dydaktycznych i rekreacyjno-sportowych zlokalizowany w miejscowości Kielnarowa koło Tyczyna, na 12 ha działce w malowniczym pasie Pogórza Dynowskiego.

 

 

 

 

 

Pierwszy obiekt dydaktyczny został oddany do użytku w lutym 2002 roku. Na przełomie października i listopada 2003 roku została ukończona budowa największej w woj. podkarpackim, a równocześnie jednej z większych w Polsce hal rekreacyjno-sportowych wraz zapleczem administracyjno-dydaktycznym o pow. użytkowej ponad 4500 m2, której arena główna posiada wymiary: 72m długości i 34m szerokości. Sztuczna nawierzchnia położona na miękkiej drewnianej konstrukcji powoduje, że obiekt posiada wysokie walory użytkowe dla zespołowych gier sportowych oraz tenisa ziemnego. Dobrze wyposażona siłownia zapewnia możliwość prowadzenia zajęć fitness i wzmacniania siły mięśniowej. Zaplecze odnowy biologicznej w postaci wanien do hydroterapii, gabinetu masażu oraz sauny zabezpiecza nie tylko potrzeby dydaktyczne Uczelni, ale także świadczenie usług dla wszystkich chętnych. Obok budynku hali usytuowane są otwarte boiska do siatkówki i koszykówki, a po okolicznych wzgórzach przebiegają oznakowane trasy rowerowe.

 

 

W kompleksie świadczone są usługi hotelarskie. Do dyspozycji gości oddanych jest 37 miejsc w pokojach z łazienkami, TV i dostępem do Internetu.

 

 

Główny budynek dydaktyczny o powierzchni 1 600 m2, posiada sale wykładowe, ćwiczeniowe, językowe, dwie duże pracownie komputerowe - w każdej 35 stanowisk komputerowych podłączonych do Internetu, które wykorzystywane są zarówno do zajęć informatycznych, jak i do swobodnego korzystania przez studentów i uczestników szkoleń.

 

 

Na parterze oraz na piętrze wydzielone zostały miejsca, w których można wygodnie i spokojnie odpocząć oraz skorzystać z kafejek komputerowych.

 

 

 

W chwilach wolnych od zajęć korzystający z obiektu mogą oglądać telewizję, przeczytać prasę. Wewnątrz budynku znajduje się przestronne patio.

 


W obiekcie hali sportowej działa zespół laboratoriów odnowy biologicznej

 

 

W czerwcu 2006 r. W kompleksie CTiR została uruchomiona karczma staropolska „Taberna pod sosnami” (również dla celów dydaktycznych) oraz 2 budynki mieszkaniowe dla zagranicznej kadry dydaktycznej.

Ostatnim z obiektów oddanych do użytku w Kielnarowej jest budynek Akademika, który rozpoczął funkcjonowanie początkiem grudnia br. Budynek posiada pow. ok. 2330m2.

 

 


Zobacz mapkę przedstawiającą plan zagospodarowania Centrum Turystyki i Rekreacji. (plik 54 KB)


 

 

opublikowano: 13 stycznia 2009 12:13

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry