Strona główna

Kronika

Strona główna

Kronika: Wydarzenia 200012.01.2000

12 stycznia 2000 roku odbyło się oficjalne otwarcie Międzyuczelnianego Centrum Języków Obcych w WSIiZ. Od 1 stycznia 2000 Centrum działa jako jedna z 18 pełnoprawnych instytucji edukacyjnych wchodzących w skład International Certificate Conference. Dyrektorem Centrum został mgr Jerzy Czyżowski.

 


25.01.2000
25 stycznia 2000 r. odbyło się otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej. Gościem otwarcia była Dyrektor Sekretariatu Pełnomocnika Rządu do Spraw Negocjacji o Członkostwo Rzeczpospolitej Polskiej w UE Pani AGNIESZKA DROP, która wygłosiła wykład inauguracyjny pt. 'Negocjacje o członkostwo Rzeczpospolitej Polskiej w UE - perspektywy, przebieg, procedury'.


5-13.02.2000

W dniach od 5-13 lutego 2000 r. przedstawiciele Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przebywali w USA. Podczas pobytu delegacja WSIiZ spotkała się z pracownikami dyplomatycznymi Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

 


16-18.03.2000

W dniach 16 - 18 marca br. Dział Marketingu prezentował ofertę edukacyjną naszej Uczelni na Drugich Targach Edukacyjnych w Krakowie. Gościom odwiedzającym nasze stoisko oferowano m.in. takie atrakcje jak: 'Wirtualna Uczelnia' - zwiedzanie wnętrza Uczelni w Internecie, 'Świat 3D' - trójwymiarowe modele przestrzenne na ekranie komputera, 'Net-Mind Breaker' - sieciowa łamigłówka komputerowa (konkurs z nagrodami) oraz transmisję na żywo tego co dzieje się na Uczelni.


17.03.2000

17 marca br. odbyło się inauguracyjne, robocze spotkanie Wojewódzkiego Forum Europejskiego, którego inicjatorem jest Regionalne Centrum Informacji Europejskiej. Stowarzyszenie regionalnych ośrodków zajmujących się integracją regionu ze strukturami europejskimi ma na celu stworzenie platformy wymiany informacji oraz wypracowanie strategii wspólnych działań związanych z akcesją do UE.


20.03.2000

20 marca 2000 r. odbyło się uroczyste spotkanie pracowników i władz WSIiZ z okazji Świąt Wielkanocnych. Spotkanie uświetnił występ chóru uczelnianego.


23.05.2000

23 maja br. ruszyła akcja Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej pt. 'Autobus Europejski' skierowana do młodzieży z Polski południowo - wschodniej, której celem jest popularyzacja zagadnień związanych z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.


01.06.2000

1 czerwca 2000 Międzyuczelniane Centrum Języków Obcych - Centrum Egzaminacyjne, przeprowadziło egzaminy językowe International Certificate Conference. W tym roku do egzaminów przystąpiło 1768 osób.

 


17.06.2000

17 czerwca 2000 roku odbyła się uroczysta graduacja absolwentów kierunku Administracja. Studentom, ubranym w togi i birety dyplomy ukończenia studiów licencjackich wręczył Rektor WSIiZ. Uroczystość uświetnił wykładem Prodziekan wydziału Administracyjno - Informatycznego dr Janusz Gajda.

 


15.07.2000

15 lipca br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, podpisała umowę z Cisco Systems, największym na świecie producentem sprzętu i oprogramowania dla sieci i Internetu. Ponad 80 % urządzeń tworzących infrastrukturę światowego Internetu pochodzi z tej firmy. Obecnie firma zatrudnia 15 tys. osób w 54 krajach.

Na mocy porozumienia w siedzibie WSIiZ powstanie jedyna na Podkarpaciu Akademia Regionalna Cisco. Będzie ona jedyną tego typu placówką w regionie, posiadającą jednocześnie uprawnienia do zakładania Akademii Lokalnych. Uczelnia otrzyma sprzęt komputerowy, bezpłatny komplet materiałów dydaktycznych, a w zamian zapewni odpowiednią liczbę przeszkolonych wykładowców oraz pomieszczenia dydaktyczne. Dzięki temu porozumieniu studenci naszej Uczelni otrzymają specjalistyczne wykształcenie z zakresu administrowania i konfiguracji sieci komputerowych, które przygotuje ich do obsługi współczesnych technologii sieciowych.


7-11.08.2000

W dniach 7 - 11 sierpnia 2000 r. odbył się dwudziestogodzinny, bezpłatny kurs komputerowy dla młodzieży z Domu Dziecka w Nowej Sarzynie. W trakcie zajęć młodzież poznała podstawowe zagadnienia związane z pracą z komputerem, nauczyła się obsługi podstawowych aplikacji komputerowych oraz efektywnego korzystania z nowoczesnych narzędzi internetowych. Zajęcia prowadził mgr inż. Sławomir Umpirowicz - Kierownik Zespołu Technik Multimedialnych. Każdy z uczestników kursu uzyskał dyplom ukończenia kursu, sygnowany przez naszą Uczelnię.

Patronem medialnym Wakacyjnej Pomocy Dzieciom była Gazeta w Rzeszowie, a posiłki dla młodzieży ufundował McDonald's w Rzeszowie.

 


21-25.08.2000

W dniach 21 - 25 sierpnia 2000 r. odbył się dwudziestogodzinny, wakacyjny kurs komputerowy z języka HTML. Każdy z uczestników kursu uzyskał dyplom ukończenia kursu, sygnowany przez naszą Uczelnię.

 


03.09.2000

Dużym sukcesem zakończyły się rozegrane w niedzielę tj. 3 września br., II Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania o Puchar Kanclerza w szachach aktywnych. Druga już z kolei edycja zawodów szachowych, okazała się jednym z najsilniej obsadzonych turniejów szachowych w historii województwa podkarpackiego. Brali w niej udział między innymi: Lubomir Michalec, Kamil Mitoń, Vladimir Szyszkin, Magdalena Guzowska, Aleksander Kaczur, Dariusz Mikrut, Jarosław Sandera.W turnieju głównym wystartowało blisko 70 zawodników z 23 klubów.

Gościem Mistrzostw WSIiZ był Kamil Mitoń - Szachowy Mistrz Świata Juniorów do lat 12-stu.


18.09.2000

18 września 2000 r. Uczelnia podpisała umowę z firmą KEMA POLSKA S.A. dotyczącą certyfikacji procesu zarządzania uczelnią.

WSIiZ jest pierwszą Uczelnią w Polsce, która certyfikacji poddała cały system zarządzania Uczelnią, czyli zarówno procesy dydaktyczne jak i administracyjne. Według Kanclerza Uczelni, prof. WSIiZ, dr hab. inż. Tadeusza Pomianka - certyfikat ISO to kolejny etap w ewolucji Uczelni, który ułatwi nie tylko współpracę zagraniczną naszej Uczelni, ale również kontynuację nauki przez naszych absolwentów na uczelniach UE, Stanów Zjednoczonych, Australii, Japonii i Nowej Zelandii.

KEMA jest firmą Holenderską, która na rynku jest już od 70 lat. Obok certyfikowana organizacji i przedsiębiorstw, firma zajmuje się wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej, technologiami proekologicznymi. Na rynku polskim KEMA jest od 6 lat, od tamtej pory udało jej się certyfikować 200 firm, a 200 kolejnych jest w trakcie zdobywania certyfikatu. KEMA jest współzałożycielem Europejskiej Organizacji Zrzeszającej Jednostki Certyfikujące. Jej certyfikaty uznawane są przez wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz USA, Japonię, Nową Zelandię i Australię.


20-21.09.2000

Międzynarodowe Targi Informatyczne 'Telekomunikacja przyszłości na terenie Europy; INTERNET & e-COMMERCE' w Torgau w Niemczech w dniach 20-21 września 2000 r. zostały zorganizowane po raz piąty przez Instytut Rozwoju Oprogramowania i Systemów oraz władze miasta Torgau.

WSIiZ reprezentowali mgr Sławomir Umpirowicz, mgr Agnieszka Czech - Rogoyska oraz studenci: Katarzyna Sawczak i Piotr Boratyn, którzy przebywali na miesięcznej praktyce zawodowej w Torgau z dofinansowaniem władz miasta Torgau oraz Stowarzyszenia Ost- West Verein (Dr Uwe Niedersen).

 


06.10.2000

W tym dniu Władze Uczelni uścisnęły dłonie i wręczyły dyplomy ukończenia studiów 1310 absolwentom kierunków: Ekonomia, Informatyka i Ekonometria oraz Administracja. Graduacja miała bardzo podniosły charakter, zarówno Władze jak i absolwenci wystąpili w togach i biretach. Po zakończeniu uroczystości każdy ze studentów miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Władzami Uczelni.


16.10.2000

16 października WSIiZ uroczyście zainaugurowała 5-ty w historii Uczelni rok akademicki. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Rzeszowskiej im. A. Malawskiego.

Inauguracja zgromadziła wiele osób, uczestniczyli w niej m.in. Wicewojewoda Wiesław Różycki, Wiceprzewodniczący Zarządu Województwa Podkarpackiego Jan Tomaka, Dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego Ks. dr Andrzej Garbarz. Wykład inauguracyjny pt. 'Strategia jakości czynnikiem przewagi konkurencyjnej organizacji' wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Opolski.

Po części oficjalnej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca WSIiZ, który po raz pierwszy wystąpił przed publicznością. Muzyczną oprawę zapewnił Chór WSIiZ pod kierunkiem Józefa Barlika.

 


13.11.2000

13 listopada 2000 lektorzy Międzyuczelnianego Centrum Języków Obcych WSIiZ w Rzeszowie przeprowadzili pilotażowe egzaminy z języka angielskiego i języka niemieckiego dla branży turystycznej pod nazwą ACCUEIL, w ramach programu Unii Europejskiej Leonardo da Vinci.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, jako jedyna w Polsce Uczelnia bierze udział w opracowaniu tych egzaminów wspólnie z przedstawicielami ośrodków szkoleniowych, szkół, organizacji egzaminujących i pracodawców z całej Europy, m.in. International Certificate Conference-Niemcy, Wirtschaftsförderungsinstitut - Austria, Schweitzer Hotelier - Verein - Szwajcaria, Agercel- Francja.

Od marca 2001 egzaminy te można będzie zdawać w całej Europie, a uzyskany certyfikat potwierdzał będzie umiejętności językowe niezbędne do wykonywania zawodu w przemyśle turystycznym na całym świecie.


 

opublikowano: 26 lipca 2005 11:45

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry