Strona główna

Kronika

Strona główna

Kronika: Goście i wykłady otwarte 199914.01.1999

14 stycznia 1999 roku w naszej uczelni odbył się wykład dr Andrzeja Zakrzewskiego - Posła na Sejm RP, Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Instytutu Lecha Wałęsy i Przewodniczącego Komisji ds. Kontaktów z Polonią.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 48 KB)

 

Tak na temat konferencji wypowiedziały się rzeszowskie gazety:

'Licznie zebrana w auli WSIiZ młodzież miała okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu. Nie mogło być zresztą inaczej, gdyż temat poruszony przez A. Zakrzewskiego dotyczył intrygujących wielu ludzi zagadnień: polityki i moralności. W swym przemówieniu A. Zakrzewski odniósł się m.in. do wszystkich, ostatnio głośnych, afer w świecie polityki. Piętnował korupcyjne zachowania wysokich urzędników Unii Europejskiej, NATO i MKOl oraz chyba najgłośniejszą sprawę seksualnych wybryków prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dostało się również polskim politykom, a zwłaszcza parlamentarzystom. A. Zakrzewski stwierdził, że nie jest dobrym objawem, jeśli posłowie koalicji nie są lojalni i głosują inaczej niż premier.'

Super Nowości

15.01.98

 

'Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządządzania w Rzeszowie była organizatorem czwartkowego spotkania z posłem AWS, Andrzejem Zakrzewskim. Były szef Instytutu Lecha Wałęsy, członek SKL, wygłosił wykład 'Polityka i moralność'. Spotkania takie są organizowane przez WSIiZ od dawna, tworząc cykl wykładów uczelnianych, w których uczestniczył w przeszłości sam Lech Wałęsa. Mają one charakter otwarty, ogólno-uczelniany i mogą brać w nich udział nie tylko studenci, ale wszyscy zainteresowani ich tematyką.'

Nowiny

15.01.98


21.01.1999

21 stycznia 1999 roku w naszej Uczelni odbył się wykład gen. bryg. prof. dr hab. Stanisława Kozieja - Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Narodu Koreańskiego w Polsce, Dyrektora Departamentu Systemu Obronnego w Ministerstwie Obrony Narodowej.

W wykładzie poświęconym tematyce przyjęcia Polski do NATO, generał S. Koziej, omawiał warunki jakie nasz kraj musi spełnić, aby zostać włączonym w zachodnie struktury obronne. Mówił on o korzyściach płynących z członkostwa oraz o obowiązkach jakie nałożone zostaną na Polskę po podpisaniu międzynarodowych umów.

 

 


29.01.1999

29 stycznia 1999 roku w siedzibie Uczelni gościli przedstawiciele Konsorcjum Globalnej Edukacji MUCIA: Prof. Ron Gibbs - Chief Operating Officer oraz Paul Klipp - Director of International Training, przedstawiciel MUCIA na Polskę.

W trakcie spotkania poruszano szereg zagadnień dotyczących współpracy. Ustalono m.in., że amerykańscy profesorzy prowadzący kursy MUCIA realizowane w danym semestrze w naszej Szkole, będą przyjeżdżali do WSIiZ na kilkudniowe konsultacje ze studentami biorącymi udział w kursie. Dokonano także wstępnych uzgodnień dotyczących 2-3 tygodniowego pobytu w Stanach Zjednoczonych dla najlepszych absolwentów programu MUCIA.

Już w marcu pierwsi studenci WSIiZ otrzymają certyfikaty ukończenia kursu Principles of Financial Management.

 

Od lewej: R. Gibbs, S. Paszczyński, P. Klippgen


08.04.1999

Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski, Senator RP, Przewodniczący Komisji Ustawodawczej senatu wygłosił wykład pt. ''Konstytucja po dwóch latach funkcjonowania''.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 37 KB)


16.04.1999

W naszej uczelni gościł Rektor Technicznego Uniwersytetu w Koszycach Prof. Milos Somora. W trakcie spotkania z władzami uczelni przedyskutowano możliwości współpracy i omówiono główne kierunki przyszłych wspólnych działań. Rezultatem przeprowadzonych rozmów jest podpisana umowa o współpracy pomiędzy WSIiZ a Technicznym Uniwersytetem w Koszycach.

 


24-25.05.1999

Na naszej Uczelni, wraz z czteroosobową delegacją gościł prof. Robert L. Ringel - Prorektor ds. naukowych Uniwersytetu w Purdue, USA. Profesor wystąpił z wykładem zatytułowanym 'Zarządzanie zmianami w uczelni'.

Purdue University i WSIiZ planują ustanowienie współpracy naukowej, dydaktycznej, wspólną realizację studiów MBA, wymianę kadry, utworzenie polsko-amerykańskiej firmy turystycznej.


27.05.1999

Pan Ryszard Czerniawski, Wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych wystąpił z wykładem pt. 'Funkcjonowanie Giełdy Papierów Wartościowych'.

 

 


25.06.1999

W siedzibie Uczelni gościli: dr Tadeusz Pawlus - Prorektor ds. Studiów Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Zarządzania, oraz przedstawiciele Centrum Kształcenia Menedżerów i Konsultingu OTREK - Dyrektor p. Henryk Szymański i Zastępca Dyrektora p. Tadeusz Plewa.


 


06.07.1999

Władze SPP, WSIiZ, oraz PSZ spotkały się w siedzibie WSIiZ z przedstawicielem flamandzkiej fundacji CMO Waasland - Panem Ralf Van Walleghem'em. Fundacja CMO Waasland zajmuje się m.in. organizowaniem szkoleń i seminariów. W trakcie spotkania omawiano szkolenie z zakresu aktywnych metod nauczania (tzw. TOT), w którym uczestniczyło kilkunastu asystentów WSIiZ (zajęcia prowadzone były przez wykładowców belgijskich), a także plany zorganizowania w przyszłym roku akademickim szkoleń z zakresu ochrony środowiska, agroturystyki i hotelarstwa.


 14.09.1999

14 września 1999 r. w WSIiZ gościł Marszałek Sejmu Marek Borowski. Podczas wizyty wygłosił wykład dla studentów i pracowników Uczelni.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 53 KB)


12.10.1999

12 października 1999 roku w budynku naszej Uczelni odbyła się konferencja prasowa oraz wykład Pani Hanny Linde - Wicedyrektora Działu Informacji i Promocji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na temat 'KOMUNIKACJI FINANSOWEJ I ZARZĄDZANIA AKCJONARIATEM W SPÓŁCE PUBLICZNEJ NOTOWANEJ NA GIEŁDZE PAPIERÓW WARTOSCIOWYCH'.

W trakcie konferencji i wykładu pani Linde mówiła także na temat szkoły giełdowej, której edycja rusza także na naszej uczelni.


20.10.1999

20 października 1999 roku w siedzibie WSIiZ odbył się gościnny wykład Pani redaktor Elżbiety Dzikowskiej (współautorki programu 'Pieprz i wanilia', żony i towarzyszki podróży Tony Halika).

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 85 KB)


26.10.1999

26 października 1999 roku studenci Turystyki i Rekreacji naszej Uczelni mieli okazję uczestniczyć w wykładzie przeprowadzonym przez goszczących u nas profesorów Wydziału Turystyki i Zarządzania Gościnnością Purdue University w stanie Indiana, USA.

Profesorowie Raphael R. Kavanugh i Alastair M. Morrison przedstawili swój wydział i zasady jego funkcjonowania oraz zakres amerykańskich studiów w dziedzinie turystyki. Omówiono także najistotniejsze trendy pojawiające się we współczesnym światowym przemyśle turystycznym.

Delegacja Purdue University gościła w Uczelni do końca tygodnia, a głównym celem pobytu profesorów amerykańskich było omówienie zasad szeroko zakrojonej współpracy w ramach studiów z zakresu turystyki.

 

 


23.11.1999

23 listopada 1999 roku Studium Języków Obcych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania gościła Sekretarza Generalnego International Certificate Conference Pana Anthony Fitzpatricka.

Celem wizyty było szkolenie lektorów jezyka angielskiego na licencje egzaminatorów The European Language Certificates. Poruszony został również temat członkostwa WSIiZ w Rzeszowie w organizacji ICC. Wstępne rozmowy okazały się bardzo owocne.


10.12.1999

10 grudnia 1999 r. w siedzibie WSIiZ gościł przedstawiciel MUCIA Global Education Group Pan Paul Klipp. Wizyta miała na celu zaplanowanie dalszej współpracy.


 

 

 

opublikowano: 24 czerwca 2005 12:51

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry