Strona główna

Kronika

Strona główna

Kronika: Goście i wykłady otwarte 200115.01.2001

15 stycznia 2001 r. Jacek Socha, Prezes Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, podczas wizyty na Uczelni w ramach kolejnego spotkania Klubu Myśli Finansowej i Bankowej, wygłosił wykład pt. ''Rola Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w procesie integracji Polski z Unią Europejską''.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 36 KB)


07.03.2001

7 marca 2001 naszą uczelnię odwiedzili przedstawiciele Europejskiej Federacji Szkół Niepublicznych. Pani Jolanta Liwińska, przedstawiciel FEDE na Polskę oraz Pan Daniel Exbrayat zajmujący się organizacją egzaminów FEDE, rozmawiali z przedstawicielami wydziałów i władzami uczelni na temat zasad i zakresu egzaminów FEDE.


23.03.2001

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej oraz AISEC zorganizowały Dzień Europejski, którego gościem specjalnym był Sekretarz Ambasady Brytyjskiej Dominic Meiklejoh, który wygłosił wykład na temat : 'Polska młodzież w Unii Europejskiej - szanse i zagrożenia wynikające z zasady swobodnego przepływu osób '.

Tego samego dnia wystąpiła również grupa taneczna z Gimnazjum w Czarnej oraz odbyło się kilka prezentacji, w tym m.in. prezentacja programu wymiany studentów przez AIESEC-ITEP, prezentacja RCIE prezentacja EUROINFO oraz prezentacja działalności Małopolskiego Forum Edukacji Europejskiej.

 


 3.04.2001

3 kwietnia odbyło się spotkanie z czołowym polskim himalaistą Krzysztofem Wielickim. Spotkanie to połączone z pokazem przeźroczy z wypraw, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wykładowców, studentów i młodych ludzi z całego Podkarpacia. Spotkanie było pierwszym w ramach obchodów 5-lecia WSIiZ.


27.04.2001

27 kwietnia prof. Jerzy Bralczyk, w ramach Międzynarodowego Kongresu Public Relations wygłosił wykład pt. ''Kultura języka wypowiedzi publicznych''

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 24 KB)


23.05.2001

23 maja br. w ramach Spotkań ze Sztuką, a także z okazji 5-lecia Uczelni znany polski aktor Jan Peszek przedstawił monodram 'Scenariusz nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego', według scenariusza Bogusława Schaeffera.

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 25 KB)


28.05.2001

prof. dr hab. Jan Baszkiewicz, z okazji 5-lecia WSIiZ, wygłosił wykład pt. ''Filozoficzne i praktyczne aspekty praw człowieka''.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 28 KB)


30.05.2001

W ramach wizyty na Podkarpaciu 30 maja br., Marszałek Sejmu RP odwiedził również Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. Pan Marszałek Spotkał się ze studentami, dla których wygłosił wykład nt. 'Aktualnych prac Sejmu RP'.

W trakcie wizyty M. Płażyński zwiedził całą naszą Uczelnię, szczególne wrażenie wywarło na nim Duże Laboratorium Komputerowe. Po zakończeniu 'wycieczki' po Uczelni, w wywiadzie dla Telewizji Rzeszów Pan Marszałek powiedział, że tym czym województwo Podkarpackie może się chwalić jest np. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 70 KB)


08.06.2001

8 czerwca br. odbył się wykład otwarty prof. Andrzej Rycharda, Dyrektora Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk pt. 'Społeczeństwo wobec gospodarki i polityki w postkomunistycznej Polsce'.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 15 KB)


15-16.06.2001

W dniach 15 i 16 czerwca br. w naszej uczelni gościła delegacja Europejskiego Uniwersytetu w Kijowie. Europejski Uniwersytet w Kijowie jest jedną z najstarszych uczelni prywatnych na Ukrainie. Założony w roku 1991, uniwersytet obecnie oferuje studia na poziomie licencjackim i magisterskim z zakresu 11 różnych specjalności w dziedzinie zarządzania, finansów i marketingu. Przedstawiciele Uniwersytetu, Rektor Prof. Iwan Timoszenko i Rektor do Spraw Współpracy z Zagranicą Prof. A. Hrekhov przeprowadzili rozmowy dotyczące współpracy pomiędzy WSIiZ a Uniwersytetem Europejskim, która zgodnie z podpisanym memorandum będzie intensywnie realizowana już w przyszłym roku akademickim.


18.06.2001

18 czerwca br. odbył się kolejny wykład z okazji 5-lecia naszej Uczelni. Wykład pt. 'Świat fabuły i świat akcji' wygłosił profesor Jerzy Chłopecki. Wśród zebranych gości znaleźli się zarówno pracownicy rzeszowskiego środowiska naukowego, przedstawiciele mediów ale także, a może przede wszystkim, studenci. Profesor rozpoczął swój wykład od zdefiniowania różnic między akcją a fabułą, często sięgając po przykłady, które każdy z słuchaczy dobrze zna. Wspaniałe dygresje, wzięte z codziennego życia każdego z nas, umiejętnie wplatane w całość wykładu sprawiły, że wszyscy słuchacze z ogromnym zainteresowaniem i oddaniem włączyli się w dyskusję po wykładzie. Śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że był to jeden z najciekawszych punktów Jubileuszu 5-lecia Uczelni.


03.10.2001

Redaktor Wojciech Giełżyński - znawca kultury islamskiej i krajów tzw. Trzeciego Świata, w trakcie wizyty w WSIiZ wygłosił wykład pt. ''Jak zrozumieć Afganistan''.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 59 KB)


29.10.2001

29 października 2001 roku w Klubie Akademickim WSIiZ odbyło się autorskie spotkanie z Zbigniewem Święchem, autorem tryptyku wawelsko-wileńskiego 'Klątwy, mikroby i uczeni' oraz 'Skarby tysiąca lat'.

Podczas spotkania dyskutowano nt. tradycji, historii i... podstaw marketingu - 'Niezwykły towar w legendowym opakowaniu'. Były to rozważania na temat Wawelu i tajemnic wawelskiego czakramu oraz traktowania zabytków jak towaru, który można sprzedawać z korzyścią dla Polski.

Najnowsza książka Z. Święcha pt. 'Czakram wawelski - największa tajemnica wzgórza' cieszy się ogromną popularnością - fascynacja czakramem i wiara w jego uzdrawiającą moc ściąga na Wawel co raz więcej turystów z całego świata. Z. Święch został uhonorowany członkostwem w elitarnym, światowym 'The Explorers Club' w Nowym Jorku.


23.11.2001

23 listopada 2001 roku odbyło się spotkanie z prof. Marianem Markiem Drozdowskim, autorem biografii 'Eugeniusz Kwiatkowski' oraz otwarcie wystawy 'Eugeniusz Kwiatkowski i powstanie Centralnego Okręgu Przemysłowego.'

Prof. Drozdowski jest jednym z najwybitniejszych znawców historii polskiej gospodarki zwłaszcza w okresie II Rzeczypospolitej. Jest autorem biografii prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, prezydenta Ignacego Mościckiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Jest także autorem i współautorem wielu dzieł dotyczących historii Warszawy, w tym wielokrotnie wznawianych 'Dziejów Warszawy' oraz biografii Stefana Starzyńskiego.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 49 KB)


06.12.2001

6 grudnia 2001 roku gościem naszej Uczelni był Andrzej Olechowski, lider Platformy Obywatelskiej. Ponad 500 osób zgromadziło się w auli Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania podczas wykładu pt. ''Wyzwania polskiej polityki zagranicznej'', który dotyczył głównie akcesji Polski do struktur Unii Europejskiej'.

 

 

Zobacz wpis do księgi gości (Plik 20 KB)


opublikowano: 5 lipca 2005 14:59

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry