Strona główna

Kronika

Strona główna

Kronika: Studenci 200405.01.2004

Drużyna piłkarzy reprezentująca WSIiZ w Lidze Halowej Piłki Nożnej Politechniki Rzeszowskiej (ekstraklasa) odniosła kolejny sukces i w tabeli plasuje się na I miejscu.

W poniedziałkowym meczu (5 stycznia 2004 roku) zespół w składzie: P.Kosiba, M.Budzisz, P.Puzio, R.Kruczek, M.Niemiec, T.Kolasiński, M.Zajchowski, B.Dworak pokonał wicelidera tabeli 4:3.


23.01.2004

Nasi piłkarze wygrali wszystkie mecze w I Turnieju Piłki Nożnej ''O PUCHAR REKTORA WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE'' zdobywając bezkonkurencyjnie I miejsce.

Drużyna WSIiZ grała w składzie: R.Kruczek (kapitan), M.Budzisz, T.Kolasiński, M.Piśmienny, A.Pelczarski, M.Niemiec, P.Puzio (bramkarz), M.Zajchowski (bramkarz), M.Niemiec, T.Niemiec, P.Kosiba, J.Urbaniak. Trener drużyny: mgr R. Marszałek

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Kosiba - student III roku LKDR.


01.02.2004

W niedzielę 1 lutego 2004 r. zakończyła się Liga Halowej Piłki Nożnej Politechniki Rzeszowskiej, w której brała udział drużyna WSIiZ w składzie: P.Puzio i M.Zajchowski (bramkarze), kapitan - R.Kruczek, M.Budzisz, P.Kosiba, T.Kolasiński, M.Niemiec.

Podopieczni trenera Roberta Marszałka zwyciężyli w ostatnim meczu 3:0 uzyskując I miejsce w Ekstraklasie.


31.03.2004

Dwie studentki naszej Uczelni znalazły się na liście Medallion Winners w roku 2003 ogłoszonej przez Syndyk Egzaminacyjny Izby Handlu i Przemysłu w Londynie - London Chamber of Commerce and Industry Examinations Board.

Spośród wszystkich kandydatów zdających w Polsce, Pani Elżbieta Tarnawska została uhonorowana złotym, a Pani Joanna Poczynek srebrnym medalionem za najwyższe wyniki z egzaminu English for Business Level Two. To niebywałe osiągnięcie jest sukcesem Centrum Egzaminacyjnego LCCI EB w Rzeszowie, a w szczególności Pani mgr Alicji Mazurkiewicz, która przygotowała obie kandydatki do egzaminu międzynarodowego. To również wyróżnienie dla naszej Uczelni.


27.04.2004

27 kwietnia br. w hali ''WALTER'' w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w Judo kobiet i Mężczyzn, w zawodach brało udział 8 Uczelni. Imprezę organizował Klub Uczelniany AZS WSIiZ Rzeszów.

Studenci Naszej Uczelni w składzie: Koleśnik Agata, Więch Małgorzata, Maciąg Grzegorz, Laska Grzegorz, Szalka Grzegorz, Łodej Krzysztof, Rzeźnik Rafał, Pasternak Grzegorz, Dębiec Łukasz, Cyburt Mateusz, Przypek Konrad, Jasiński Marek, Mitan Bartłomiej oraz Sajdak Tomasz zajęli DRUŻYNOWO I MIEJSCE.

Trenerem sekcji JUDO jest mgr Piotr Majcher.


01-02.05.2004

W dniach 1-2 maja w Katowicach odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej, w którym udział wzięły najlepsze chóry krajowe i polskie z Zaolzia. Głównym organizatorem był Polski Związek Chórów i Orkiestr, patronat sprawowało Ministerstwo Kultury i Sztuki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów samorządu miasta Katowice.

Festiwal obejmował 2 etapy - eliminacje przesłuchań konkursowych w Oddziałach Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz finał festiwalu, w Państwowej Ogólnopolskiej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Oceny wykonań utworów dokonało jury złożone z wybitnych specjalistów muzyki chóralnej powołane przez organizatorów, którym przewodniczył prof. dr hab. Józef Świder (najbardziej znany współczesny kompozytor utworów muzyki chóralnej).

O główne nagrody w ścisłym finale, rywalizowało 15 chórów, wśród nich Chór Uczelniany WSIiZ, który zajął III miejsce oraz zdobył Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Sosnowca.


19-21.05.2004

W dniach 19-21 maja 2004 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się Kongres Nowoczesnych Technologii. Główna tematyka obejmowała obszary nowoczesnych technologii w IT oraz ich wpływ na procesy zarządzania w przedsiębiorstwach, jak również nowe modele firm oparte na koncepcji e-biznesu.

Prelegenci wywodzili się z największych firm związanych z rozwojem technologii, m.in. CISCO, Microsoft, CapGemini. Organizatorami Kongresu byli AIESEC Polska KL Rzeszów oraz SKN Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego.


29-30.05.2004

W dniach 29-30 maja Zespół Pieśni i Tańca ''Karpaty'' zaprezentował się fantastycznie i na bardzo wysokim poziomie artystycznym, na ważnych dla Zespołu koncertach:

W dniu 29.05 Zespół przedstawł swoje umiejetności na dwóch imprezach w Rzeszowie: z okazji Dnia Dziecka na stadionie sportowym Walter i z okazji dni Osiedla Krakowska Południe.

Natomiast 30.05, zaprezentował się na 31 Jarmarku Folklorystycznym w Parku Etnograficznym w Sanoku (uczestniczyły w nim równiez Zespoły Artystyczne z Bułgarii i Węgier).


03-05.06.2004

W dniach 3-5 czerwca w Barczewie k/Olsztyna odbył się III Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń, Rada Artystyczna Festiwalu zakwalifikowała do udziału w finale 13 chórów (min. Z Niemiec, Rosji i Ukrainy). W tym zaszczytnym gronie po raz drugi znalazł się Chór Uczelniany WSIiZ.

Zespoły przygotowały do oceny Jury program składający się z co najmniej 5 pieśni a'cappella o treściach religijnych. W ocenie końcowej Jury za prezentację tą przyznało Nam Wyróżnienie Specjalne Festiwalu oraz zdobyliśmy Nagrodę Publiczności.

W dniu 4 czerwca, w godzinach południowych Chór Uczelniany WSIiZ dał 2 koncerty w Szkole Podstawowej w Barczewie dla uczniów tejże szkoły. Na okazję tą został specjalnie przygotowany repertuar z muzyką lekką i rozrywkową, który licznie zgromadzone dzieci i młodzież przyjęły bardzo entuzjastycznie.


23.06.2004

23 czerwca 2004 r. Koło Naukowe Ekonomia ''XXI wieku'' zorganizowało Otwartą Sesję Naukową pt. ''INTERNET TAKI JAKI JEST DZISIAJ''. Sesję rozpoczęło wystąpienie prof. dr hab Anny Jankowskiej-Kłapkowskiej, a następnie zwolennicy i przeciwnicy Internetu przedstawili referaty z następujących obszarów tematycznych:

  • E-biznes w internecie
  • Wirtualizacja usług bankowych ''E-banki''
  • Internet w handlu ''E-handel''
  • Internet w edukacji ''E-lerning''
  • Internet w zakresie komunikacji społecznej.

Ponadto Dr W.Mendys wygłosił referat pt.: ''Prawne aspekty internetu''.


12-19.07.2004

W dniach od 12 do 19 lipca 2004 roku zorganizowana została wyprawa na Mont Blanc (4810 m.n.p.m.), w której uczestniczyli prof. WSIiZ, dr Dariusz Tworzydło (główny pomysłodawca i organizator wyprawy), Małgorzata Tylec (studentka III roku kierunku Turystyka i Rekreacja WSIiZ) oraz Waldemar Rymarz (absolwent WSIiZ, pracownik ZETO w Rzeszowie - sponsora wyprawy). W dniu 16 lipca około godziny 9 rano, po kilkudniowej wędrówce najwyższy szczyt Europy został zdobyty.

Wyprawa przygotowywana była kilka miesięcy. Niezbędne doświadczenie oraz przygotowanie kondycyjne trójka mieszkańców Podkarpacia zdobywała w polskich Tatrach oraz Bieszczadach. Równie ważne stało się przygotowanie ekwipunku i niezbędnego sprzętu, co w dużej mierze ułatwiła firma ZETO z Rzeszowa, która pokryła koszty tej wyprawy.

Biwakowanie w namiotach na lodowcu, ekstremalne jedzenie, łącznie z lodem, który trzeba było topić aby zagotować zupę, czy też burze śnieżne i deszcz w drodze powrotnej, a także bardzo poważne dylematy związane z istotnym ryzykiem, jakie niesie ze sobą taka wyprawa, to tylko nieliczne z ''atrakcji'' z jakimi zmierzyć się musieli uczestnicy wyprawy.

Zdjęcia


06-13.09.2004

W dniach 06-13 września studencki Zespół Pieśni i Tańca WSIiZ ''Karpaty'' uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym ''VASILITZIA'' w Larnaca na Cyprze, jako jedyny reprezentant miasta, województwa i kraju. Został do tego zadania wyłoniony przez polską sekcję CIOFF tj. Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej, do której należy od 2001 roku.

Na Festiwalu Zespół ''Karpaty'' uczestniczył w międzynarodowych przemarszach przez miasta Cypru (Larnaca, Derinia, Nicosia, Livadia, Agia Napa) oraz zaprezentował w sumie 5 koncertów 45 minutowych. W ich skład wchodziły: tańce regionalne - Suita tańców Rzeszowskich oraz tańce narodowe - Kujawiak z Oberkiem i Mazur. Zespołowi tanecznemu towarzyszyła 5 osobowa grupa muzyczna pod kierunkiem prof. Pawła Palucha, która przygrywała również w trakcie przerw między występami tanecznymi.

Podczas wizyt i koncertów w kolejnych miastach Cypru reprezentacja Zespołu uczestniczyła w oficjalnych spotkaniach z władzami oraz przedstawicielami miejscowych organizacji społecznych. Po każdej wizycie delegacja otrzymywała pamiątkowe prezenty w formie książek, plakietek, obrazów i in., jak również obdarowywała gadżetami (folderami i płytką promocyjną Zespołu, folderami Uczelni, kolorowymi albumami o województwie i innymi upominkami) goszczących nas przedstawicieli (wszystkie gadżety oraz nagrody otrzymane dla Zespołu są do wglądu u opiekuna w Katedrze Turystyki i Rekreacji).

Festiwal ''VASILITZIA'' zakończył koncert galowy w Larnaca 12.09, na którym to Zespół Pieśni i Tańca ''Karpaty'' zdobył I miejsce i owacje publiczności na stojąco.


15-16.10.2004

15-16 października br. w Kościele św. Judy Tadeusza odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej ''Cantate Deo''. Jest to największy festiwal chóralny w regionie, w tegorocznej edycji udział wzięło 26 chórów z wszystkich rejonów Polski.

Na Festiwalu wystąpił Chór Uczelniany WSIiZ i w swej kategorii zajął bardzo wysokie II miejsce.


26.10.2004

26 października odbyło się corocznie organizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSIiZ Seminarium z cyklu ''Teoria i praktyka''. Na III już z kolei takim spotkaniu pięciu laureatów tegorocznego Konkursu na najlepszą pracę dyplomową licencjacką i magisterską, zorganizowanego przez Biuro Karier WSIiZ, prezentowało zwycięzkie prace.

Po seminarium odbył się bankiet, na którym nasi najlepsi absolwenci oraz ich promotorzy otrzymali nagrody.

Więcej zdjęć


27.10.2004

W środę 27 października, studenci I roku Wyższej Szkoły Inmformatyki i Zarządzania w Rzeszowie w nieoficjalny sposób powitali swój pierwszy rok akademicki - jednym słowem w klubie AKADEMIA odbyły się Otrzęsiny.

Więcej zdjęć


08-09.11.2004

W dniach 8-9 listopada odbyły się uroczyste Graduacje. Z rąk J.M Rektora WSIiZ, dymplomy ukończenia studiów otrzymali licencjaci i magistrzy.


23.11.2004

Decyzją Rektora WSIZ z dnia 23 listopada 2004 roku zarejestrowana została organizacja studencka - Podkarpackie Studenckie Forum Business Centre Club. Przewodniczącym SFBCC został student kierunku Ekonomia, p. Marek Gwizdak. Pierwszą inicjatywą nowej organizacji będzie złożenie wniosku o utworzenie w siedzibie WSIiZ Inkubatora Przedsiębiorczości.


25.11.2004

25 listopada br. w Klubie Akademickim WSIiZ odbyło sie uroczyste wręczenie stypendiów studentom WSIiZ. W uroczystości uczestniczył prof. Zbigniew Religa, który wygłosił wykład nt. roli wykształcenia w rozwoju kariery zadowowej.


27.11.2004

Klub Uczelniany AZS Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zorganizował Akademickie Mistrzostwa woj. Podkarpackiego w halowej piłce nożnej.

Mistrzostwa odbyły się w hali sportowej Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ 27 listopada 2004 r. Impreza ta była jedną z największych jaką do tej pory zorganizował AZS WSIiZ, wzięło w niej udział 220 zawodników z 16 wyższych uczelni.

Drużyna piłki nożnej WSIiZ zdobyła I miejsce zwyciężając w meczach finałowych:

  • Uniwersytet Rzeszowski 6:0
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Krosna 4:0

Naszą Uczelnię reprezentowali studenci:

Robert Kruczek, Mateusz Rzucidło, Konrad Janik, Arkadiusz Mosur, Marek Zajchowski, Marek Budzisz, Paweł Kosiba, Grzegorz Czekański, Tomasz Kolasiński, Jakub Urbaniak, Mieczysław Piśmienny.


02.12.2004

W dniu 2 grudnia 2004 odbyła się akcja oddawania krwi przez studentów i pracowników WSIiZ pod nazwą WAMPIRIADA, organizowana przez Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSIiZ. Uczestnicy oddali w sumie 19 litrów krwi. W zamian byli częstowani kawą i herbatą, a w ramach podziękowania każdy otrzymywał reklamówkę czekolad. Podczas Wampiriady zorganizowaliśmy także zbiórkę czekolad na Caritas - cały potężny koszyk został oddany dzieciom z biednych rodzin.


03.12.2004

Zespół Pieśni i Tańca ''Karpaty'' WSIiZ otrzymał Dyplom Uznania od Polskiego Akademickiego Stowarzyszenia Folklorystycznego za realizację artystyczną koncertu ''STUDENCI - DZIECIOM'' organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji w/w Stowarzyszenia pod mecenatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu w dniu 25 listopada 2004 w Rzeszowie.

Była to impreza dla dzieci ze szkół i ośrodków specjalnych, organizowana co roku, w której Nasz Zespół uczestniczył już drugi raz.


08.12.2004

Praca magisterska Pani Renaty Koneweckiej, absolwentki kierunku Ekonomia w WSIiZ, pt. ''Strategia promocji szlaku turystycznego śladami Łemków - Dolina Wisłoki'', napisana pod kierunkiem prof. WSIiZ, dr hab. Jana Krupy, zajęła I miejsce w konkursie o nagrodę Ministra Gospodarki i Pracy na najlepszą pracę dyplomową z zakresu gospodarki turystycznej. Wręczenie nagrody odbyło się 6 grudnia w Warszawie.

Zobacz materiały prasowe na ten temat:

Gazeta Wyborcza, 8 grudnia 2004 (plik 128 KB) 
Super Nowości, 8 grudnia 2004 (plik 114 KB) 


08.12.2004

8 grudnia 2004 r. Pan Marek Goliszewski - Prezes Business Centre Club wziął udział w uroczystym otwarciu Podkarpackiego Studenckiego Forum BCC w naszej Uczelni. Z tej okazji wygłosił również wykład pt. ''Szansa gospodarki - szansa młodych''.

Materiał filmowy z tego wydarzenia do wypożyczenia w Bibliotece Multimedialnej.


 

opublikowano: 12 sierpnia 2005 12:44

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry