Strona główna

Rankingi edukacyjne

Strona główna

Rankingi edukacyjne 2003


WSIiZ w rankingach 2003

Po raz pierwszy we wszystkich rankingach, w których klasyfikowane były wspólnie uczelnie państwowe i niepaństwowe, okazaliśmy się najlepsi w województwie podkarpackim.


POLITYKA

W rankingu tygodnika POLITYKA WSIiZ zajęła 26. miejsce wśród wszystkich uczelni kształcących na kierunku Informatyka, wyprzedzając tym samym liczące się uczelnie państwowe regionu.


kierunek  miejsce wśród wszystkich uczelni  miejsce wśród uczelni niepaństwowych 
informatyka  26 
ekonomia  40  13 

Fakt, że rzeszowska uczelnia znalazła sie na podium (2. miejsce) wśród informatycznych uczelni niepaństwowych z całej Polski (ranking POLITYKI), jest niezmiernie ważny dla całego regionu podkarpackiego, który zazwyczaj znajduje się na końcu tabeli. Tymczasem może właśnie szkolnictwo wyższe stanie się dziedziną, która będzie ciągnęła ten region w górę.

''Super Nowości'', 7 kwietnia 2003 r.


NEWSWEEK

WSIiZ jako jedyna uczelnia niepaństwowa regionu, została sklasyfikowana w ''Rankingu Uczelni 2003 - kogo najczęściej zatrudniają najlepsze firmy w Polsce'' tygodnika NEWSWEEK, zajmując

20. miejsce wśród ponad 250 ocenianych uczelni

niepaństwowych z całej Polski. Jest to tym większy sukces, że jak wiadomo, najlepsze firmy mają swoje siedziby poza naszym regionem.

Zobacz zeskanowany ranking Newsweek (plik 655 KB)


HOME & MARKET

W ''Rankingu niepublicznych wyższych szkół biznesu'' magazynu HOME & MARKET Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie uplasowała sie na

8. miejscu wśród 41 najlepszych uczelni w Polsce.

Gamę kierunków uzupełnia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Ta ostatnia przekroczyła już rozmiary Politechniki Rzeszowskiej (ma ponad 10 tys. studentów) i proponuje takie kierunki, jak turystyka i rekreacja, informatyka i ekonomia. Nic dziwnego - jest to uczelnia na pewno najlepiej w Rzeszowie zorganizowana i proponująca najciekawsze kierunki.

''Cogito'', 13 maja 2003 r.

Zobacz zeskanowany ranking Home&Market (plik 713 KB)


WPROST

W tegorocznym rankingu WPROST WSIiZ zajęła 3. miejsce wśród prawie 300 uczelni niepaństwowych. Zajmując 14. miejsce wśród państwowych i niepaństwowych uczelni kształcących w zakresie nowoczesnych technologii, WSIiZ wyprzedziła wszystkie uczelnie w regionie.


wśród wszystkich niepaństwowych uczelni niebiznesowych  miejsce WSIiZ  liczba punktów na 100 możliwych 
ranking główny  89,5 
kategoria: nowoczesne technologie (informatyka, elektronika, inżynieria materiałowa)  74 
kategoria: turystyka i rekreacja  75 
 

RZECZPOSPOLITA, PERSPEKTYWY

W rankingu RZECZPOSPOLITEJ i PERSPEKTYW Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zajęła 23. miejsce wśród niepaństwowych uczelni posiadajacych uprawnienia magisterskie.
 

kategoria  miejsce wśród niepaństwowych uczelni informatycznych 
baza dydaktyczna 
nasycenie kadr o najwyższych kwalifikacjach 


PC KURIER

Informujemy, że w majowym numerze czasopisma komputerowego PC Kurier (30 maja 2003 r.) opublikowany został ''Ranking Uczelni Informatycznych''.

Według rankingu PC Kurier:

  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania znalazła się na 4 miejscu wśród informatycznych uczelni państwowych i niepaństwowych jeśli chodzi o atrakcyjność oferowanych specjalności kształcenia;
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jest 6 w kraju uczelnią informatyczną pod względem liczby kształconych studentów w zakresie informatyki - zarówno wśród uczelni państwowych i niepaństwowych.

Zobacz zeskanowany ranking PC kurier str. 19-21 (plik 1314 KB)
Zobacz zeskanowany ranking PC kurier str. 22-25 (plik 1632 KB)

Zobacz WSIiZ w rankingach 2007
 
Zobacz WSIiZ w rankingach 2006

Zobacz WSIiZ w rankingach 2005

Zobacz WSIiZ w rankingach 2004

opublikowano: 3 kwietnia 2007 12:48

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry