Aktualności :: DIVERSITY 2005 - LO WSIiZ zwycięzcą!
Strona główna

Aktualności

Strona główna

DIVERSITY 2005 - LO WSIiZ zwycięzcą!


27 czerwca 2005

Intensywny rozwój technologii informacyjnej w dziedzinie zastosowań informatyki i telekomunikacji sprawia, że ta branża ma już kryzys dawno za sobą, a coraz większym problemem staje się znalezienie wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierów i projektantów oprogramowania. W głównych firmach doradczych mówi się wręcz, że niedostatek tych fachowców będzie jednym z decydujących czynników hamujących wzrost globalnego rynku informatycznego. Braki kadrowe zmuszają ogromne koncerny związane z wytwarzaniem oprogramowania do wypracowywania coraz lepszych i skuteczniejszych metod wszczepiania pasji informatycznej już na poziomie szkoły średniej. Jedną z nich jest udział w prestiżowym konkursie firmy Motoroli o nazwie ''Diversity'', który co roku odbywa się w największym europejskim ośrodku tej firmy - Krakowie, a jego ideą jest właśnie prezentacja prac najbardziej uzdolnionych młodych umysłów inżynierom firmy Motorola. Ten zespół ma czekać również na nich już za kilka lat, o ile ukierunkują właściwie wybór swoich przyszłych studiów. Dodatkową zachętą są atrakcyjne nagrody zarówno dla uczniów jak i szkoły za pracę opiekuna zwycięskiej grupy. O prestiżu tego przedsięwzięcia świadczy chociażby udział w podsumowaniu konkursu prezydenta miasta Krakowa, konsula generalnego USA oraz przedstawicieli wielu mediów. To sprawia, że konkurs stoi na wysokim poziomie i wymaga od uczestników znajomości implementacji wielu technologii informatycznych. Temu zadaniu w tym roku postanowiła sprostać grupa wyróżniających się uczniów Liceum Ogólnokształcącego WSIiZ w składzie: Andrzej Michnia, Rafał Wojtkielewicz, Grzegorz Ziemba, Klaudia Lustyk, Anna Mikulska i Joanna Niemczak, pod opieką nauczyciela informatyki mgr inż. Arkadiusza Lewickiego. Mimo rejestracji około 1600-set uczniów z całej Polski oraz presji związanej z faktem, iż do finału przechodzi tylko 20 (maksymalnie 6 -ścio osobowych) najlepszych zespołów, reprezentacja LO WSIiZ nie tylko zakwalifikowała się do dalszego etapu, ale podczas samego finału, który odbył się w dniach 20 - 21 czerwca br. w Krakowie po raz pierwszy w historii tego konkursu była szkołą, która zdobyła najwięcej nagród:

 

1. Nagrodę główną w kategorii ''Najbardziej przyjazny interfejs użytkownika'' - dla szkoły dyplom oraz drukarka HP Laser Jet 1160, a dla uczniów super nowoczesne obudowy komputerowe.

2. Nagrodę publiczności ''Za najciekawszą prezentację strony internetowej podczas ceremonii wręczania nagród Projektu Diversity'' - dla szkoły dyplom, a dla uczniów przenośne pamięci pendrive.

3. Nagrodę specjalną Patrona Medialnego Projektu Diversity 2005 czasopisma ''Enter'' - dla szkoły roczną prenumeratę miesięcznika ''Enter'' z CD.

 

W skład Głównego Jury Konkursu przyznającego nagrody weszli przedstawiciele krakowskich wyższych uczelni, kuratorium oświaty, mediów, partnerów i patronów medialnych projektu oraz pracowników Motoroli.

Gratulujemy!

 

 

opublikowano: 27 czerwca 2007 09:05

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry