Aktualności :: Informatyka dla humanistów
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Informatyka dla humanistów


9 sierpnia 2005

Już na pierwszym semestrze studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studenci mogą wybrać odrębną ścieżkę kształcenia Grafika komputerowa – Sztuka cyfrowa dla potrzeb mediów.

Oferta adresowana jest do osób, które chcą zdobyć kwalifikacje w najpopularniejszych obecnie zawodach związanych z tworzeniem grafiki użytkowej na potrzeby reklamy i mediów (Internetu, TV, prasy). Zajęcia będą miały na celu rozbudowanie wyobraźni graficznej i przestrzennej studentów, ponadto wykształcenie umiejętności posługiwania się narzędziami multimedialnymi, niezbędnymi do wizualizacji kreowanych projektów.

W trakcie nauki studenci zapoznają się z technikami cyfrowymi używanymi do realizacji projektów graficznych m.in. w ramach warsztatów praktycznych (warsztaty grafiki użytkowej, fotograficzne, reklamy, składu komputerowego) oraz wakacyjnych warsztatów plenerowych. Zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu wykorzystania technologii komputerowych w szeroko rozumianej grafice.

Uwzględnione w programie przedmioty informatyczne, są tak opracowane aby ich przyswojenie nie stanowiło problemu dla absolwentów klas humanistycznych czy artystycznych.

W programie studiów znajdują się m.in. zajęcia z przygotowania storyboardów, elementów DTP, grafiki na strony internetowe, statycznych i animowanych komponentów prezentacji multimedialnych, a także tworzenia niezależnych form graficznych, animowanych oraz filmów. Zajęcia prowadzone będą m.in. przez pracowników naukowych Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa oraz specjalistów z Indiana University - Purdue University Indianapolis w USA (IUPUI) – według światowych rankingów najlepszego amerykańskiego uniwersytetu kształcącego w zakresie grafiki komputerowej, którego absolwenci znajdują zatrudnienie w największych międzynarodowych koncernach, m.in. Hollywood. Oprócz dyplomu ukończenia studiów licencjackich studenci otrzymają także certyfikaty IUPUI.

opublikowano: 9 sierpnia 2005 13:38

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry