Strona główna

Kronika

Strona główna

Dni Rzeszowa 2003


W tym roku, po raz pierwszy na ta dużą skalę, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania wzięła udział w przygotowaniu programu, organizacji i realizacji Dni Rzeszowa.

Kadra i studenci zaangażowali się w przygotowanie imprez w sobotę, 31 maja. Tego właśnie dnia byliśmy widoczni na rzeszowskim Rynku. Nasze propozycje okazały się bardzo atrakcyjne, co znalazło wyraz w ogromnej liczbie osób uczestniczących w naszych imprezach.

Udział Uczelni w programie Dni Rzeszowa:

Scena główna

  • O godz. 17.15 na głównej scenie wystąpiła taneczna para sportowa pod kierownictwem pana Jarosława Kozioła.
  • O godz. 17.30 z czterdziestominutowym programem wystąpił Chór Uczelniany WSIiZ.

Imprezy towarzyszące w Rynku

  • ''Akademia Zdrowia WSIiZ'' - we współpracy z prywatną przychodnią medyczną ''Medyk'' i MSWiA zorganizowaliśmy mini przychodnię, w której mieszkańcy Rzeszowa mogli dokonać profilaktycznych badań (m.in. pomiar ciśnienia, cukru we krwi, poziomu cholesterolu, badanie płuc) i usłyszeć porady od specjalistów.
  • ''Ogródek dziecięcy'' - Regionalne Centrum Informacji Europejskiej przy WSIiZ zorganizowało miejsce zabaw dla dzieci, które uczestniczyły w licznych grach,zabawach i konkursach. tematyka oczywiściedotyczyła Unii Europejskiej.
  • ''Największy siłacz Dni Rzeszowa'' - AZS WSIiZ zorganizował imprezę, która składała się z następujących dyscyplin:

- wyciskanie sztangi leżąc,

- utrzymanie ciężaru na wyprostowanych rękach (pomiar czasu),

- przeciąganie liny,

- noszenie kegów piwa (na odległość).

Konkurs sponsorowany był przez Pub 12.

Happening

Wybitnym gościem dnia był prof. Józef Szajna, światowej sławy artysta, Honorowy Obywatel Miasta Rzeszowa i wykładowca naszej Uczelni.

Na jego cześć, o godz. 19.00 na Placu Cichociemnych odbył się happening, w którym wzięli udział studenci, Władze WSIiZ oraz aktorzy Teatru im. W. Siemaszkowej. Na zakończenie happeningu przedstawiciele Władz Uczelni wystapili w roli kucharzy. Gotowali w restauracji Prohibicja, której gościem specjalnym był prof. Szajna. Profesor chwalił potrawy, należy więc wnioskować, że nasze Władze mają więcej talentów, niż okazują na codzień.

Dni Rzeszowa z komputerem

W podcieniach rzeszowskiego ratusza pracownicy naszej Uczelni zorganizowali stoisko multimedialne. Wszyscy chętni mieszkańcy Rzeszowa (w większości dzieci i młodzież) mogli sprawdzić swoje umiejętnosci posługiwania się komputerem przy zastosowaniu dostępnych programów i gier komputerowych.

Galeria zdjęć

opublikowano: 17 sierpnia 2005 15:15

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry