O UCZELNI :: Osiągnięcia studentów
Strona główna

Kronika

Strona główna

Osiągnięcia studentów


Konkurs "Z książką w tle" 

 

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Zdrowia Publicznego  naszej Uczelni, Aneta Walicka, wygrała konkurs „Z książka w tle” organizowany przez serwis Kariera.com.pl. Zwycięski tekst „Jak się wyróżniać” został uznany za jeden z najlepszych spośród wszystkich nadesłanych.

 

Serdecznie gratulujemy!

 


 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż na V Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej "Lato nad Świną"  odbywajacego się w dn. 02-10.07.2006 r. w Świnoujściu Zespół Piesni i Tańca "Karpaty" WSIiZ
otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Świnoujścia Ryszarda Kowalskiego w postaci

"Perłowej Muszli Bałtyku - 2006"
za wysoką prezentację folkloru regionalnego i narodowego.

 

 

 

 Serdecznie gratulujemy!


 

Wicemistrzowie województwa podkarpackiego

  

         Serdeczenie gratulujemy naszym Sportowcom!

Drużyna koszykarzy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła
 

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
 

pokonując Politechnikę Rzeszowską oraz Uniwersytet Rzeszowski. Nasza drużyna uległa jedynie państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. 
 
  


  
Zespół Pieśni i Tańca

„KARPATY” WSIiZ
zdobył

GRANG PRIX

za całokształt prezentacji festiwalowych

na VI Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej w Świnoujściu

w dniach oraz

02-09.07.2007 r.
- wyróżnienie w kategorii Tańce Narodowe za prezentację KUJAWIAKA Z OBERKIEM

- wyróżnienie dla Kapeli ZPiT Karpaty

 

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty WSIiZ zaprezentował się na najwyższym poziomie artystycznym wygrywając m.in. z ZPiT „Poligrodzianie” z Politechniki Poznańskiej, Zespołem o prawie 100-letniej tradycji tanecznej i muzycznej.

 

Serdecznie gratulujemy kolejnego wielkiego sukcesu!!!

 

 


 


Zespół Pieśni i Tańca

„KARPATY” WSIiZ
odniósł ogromny sukces artystyczny

na VII Ogólnopolskim Konkursie im. M. Kosińskiego o Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF w Puławach

w dniach

08-10.06.2007 r.
 

Zespół uczestniczył w czterech prezentacjach konkursowych i zdobył:

I miejsce w Konkursie Prezentacji Tańców Narodowych

za Kujawiaka z Oberkiem

II miejsce w Konkursie Prezentacji Tańców

Lubelskich
za Suitę Tańców Lubelskich

III miejsce w Konkursie Premier

za Suitę Tańców Górali Żywieckich

 

 

 

 

 Ponadto Jury przyznało nagrody indywidualne:
dla prof. Pawła Palucha - kierownika muzycznego kapeli Zespołu "Karpaty"
oraz dla Marcina Rojka (studenta kierunku informatyka) - tancerza Zespołu.

 

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty WSIiZ zaprezentował się na najwyższym poziomie artystycznym zdobywając uznanie i podziw ogólnopolski.

Nadmieniam jednocześnie, iż był to najważniejszy Ogólnopolski Konkurs Folklorystyczny dla Zespołów Pieśni i Tańca z całej Polski

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 


MARKETPLACE - NASI NAJLEPSI

 

Miło nam poinformować, że zespół HostNet reprezentujący naszą Uczelnię wygrał międzynarodowy konkurs gier kierowniczych MARKETPLACE organizowany przez Innovative Learning Solution.

 

 

 

 

Nasi Studenci brali udział w kategorii Advanced Strategic Marketing.

Zespół, prowadzony przez mgr. Tomasza Pisarka, grał w następującym składzie:

 

Tomasz Ciszek

Jakub Skrzypczak

Jakub Niedzielski

Marcin Lech

Wojciech Pitura

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 


SREBRNY MEDALION DLA NASZEJ STUDENTKI

 

Syndyk Londyńskiej Izby Handlu i Prazemysłu (LCCI IQ) przyznał srebrny medalion studentce naszej Uczelni. Pani Magdalena Ulma uzyskała najwyższą ocenę z egzaminu English for Business Level Two. Pokonała ponad 1200 osób, które razem z nią zdawały ten egzamin w II sesji.

 

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY! 

 


 

Internetowa Gra Giełdowa - nokaut przeciwników!!!
 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w organizowanej przez gazetę Parkiet - Internetowej Grze Giełdowej, studenci WSIiZ zajmują bardzo wysokie pozycje. Udział w tej grze bierze już ponad 5,5 tys. osób. Ponad 900 młodych inwestorów osiąga dodatnie stopy zwrotu.

Od kilku tygodni liderem Gry jest - Piotr  Szwanenfeld, student naszej uczelni.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkich naszych studentów!!! 

 


 

Międzynarodowy sukces Chóru WSIiZ


W 7 - 11 czerwca 2006 roku w Ołomuńcu w Czechach odbył się 34 Międzynarodowy Festiwal „Święto pieśni”, do którego zgłoszone zostały 182 chóry z całego świata. Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie startował w dwóch kategoriach – pieśń sakralna oraz pieśń ludowa.

W najważniejszej kategorii „Pieśń Sakralna” Chór WSIiZ zajął I miejsce, ex aequo z akademickim chórem z St. Petersubra z Rosji, zdobywając złoty medal.

W kategorii „Pieśń Ludowa” Chór WSIiZ zajął II miejsce i zdobył srebrny medal.

 

 

Na Festiwalu Polskę reprezentowało kilkanaście chórów, nie tylko studenckich. Rzeszów reprezentowany był również przez Chór Katedralny RESOVIENSIS (chłopięco- męski).

Konkurowaliśmy z chórami z całego świata. Bardzo licznie reprezentowane były Czechy, Słowacja Włochy i Singapur. Śpiewając pieśni sakralne okazaliśmy się niepokonani a brawo biły nam zespoły z całego świata. To nasze największe osiągnięcie i wspaniały prezent na 10 urodziny WSIiZ – powiedział Józef Barlik, Dyrygent Chóru WSIiZ.

 

W Ołomuńcu  WSIiZ reprezentowało 36 studentów, absolwentów i pracowników Uczelni.

 


Przedsiębiorczość, Finanse, Zarządzanie - Studenci WSIiZ najlepsi

 

15 maja 2006


Z wielką radością informujemy, że reprezentacja Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie doszła do ścisłego finału konkursu "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie", organizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi i nie została pokonana.

Jury Konkursu przyznało 2 równorzędne nagrody II-go stopnia, nie przyznając miejsca pierwszego z racji wyrównanego, wysokiego poziomu przygotowania obu drużyn.

Drugą pozycję Studenci  WSIiZ zajęli  ex aequo z zespołem z Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University z Nowego Sącza.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Monika Serafin, Monika Piątek, Magdalena Kupińska, Małgorzata Teper, Roman Smolak.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 


Wybitny INWESTOR

 

Z przyjemnością informujemy, że Pan Roman Smolak,  student 3 roku ekonomii, zajął wysokie V miejsce w Inwestycyjnej Grze Internetowej, ogólnopolskim konkursie oranizowanym w ramach projektu "Kwiecień Miesiącem Inwestycji". Projekt realizowany jest  przez Organizację Studencką "Paneuropa" Akademii Ekonomicznej w Katowicach, przy współpracy z Polską Konfederacją Pracodawdców Prywatnych "Lewiatan".


Drugi etap Inwestycyjnej Gry Internetowej odbył się w środę, 26 kwietnia na terenie Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Pan Roman Smolak zajął ostatecznie piątą pozycję, wyprzedzając ponad 500 uczestników konkursu.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 


 

Amerykańskie wyróżnienie dla studenta WSIiZ!

 

Zbigniew Staszkiewicz,  student kierunku Informatyka i Ekonometria Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który obecnie kontynuuje studia na poziomie magisterskim w  Purdue University (USA), otrzymał prestiżowe wyróżnienie studentów wydziału grafiki komputerowej PU  - dla najlepszego asystenta w departamencie Grafiki Komputerowej PU.

Studia, na których przebywa Z. Staszkiewicz możliwy był dzięki kilkuletniej współpracy WSIiZ z PU na mocy której nasi najlepsi studenci mogą odbywać staże zawodowe  oraz kontynuować studia na amerykańskim uniwersytecie USA. 
Nic nie cieszy mnie tak bardzo jak osiągnięcia naukowe i zawodowe naszych studentów i absolwentów. Z roku na rok tych osiągnięć przybywa.  Wyróżnienie, które zdobył P. Zbigniew Staszkiewicz to bardzo duży sukces. Z największą przyjemnością i satysfakcją gratuluję tej nagrody a  naszych najlepszych studentów Informatyki i Ekonometrii namawiam do skorzystania z możliwości kontynuacji studiów i odbywania staży zawodowych w Uniwersytecie, z którym nasza uczelnia jest stowarzyszona – powiedział Tadeusz Pomianek, Rektor WSIiZ

Według światowych rankingów PU jest najlepszym amerykańskim uniwersytetem kształcącym w zakresie grafiki komputerowej. Jego absolwenci znajdują zatrudnienie w największych międzynarodowych koncernach. Z ich usług korzysta także najsłynniejsza na świecie wytwórnia filmowa - Hollywood.

 

 

 


 

II miejsce w ogólnopolskim konkursie Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości

 


         31 stycznia 2006 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w III edycji konkursu Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości.

         Konkurs zorganizowany został przez Studenckie Forum Business Centre Club pod patronatem Marszałka Sejmu RP oraz Ministra Gospodarki i Pracy. W tej edycji bardzo wysokie miejsca zajęli studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

 

II miejsce w edycji ogólnopolskiej oraz III w edycji regionalnej (Podkarpacie) zajęła Marta Karaś, studentka 3 roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ. Nagrodą za zdobycie II miejsca w ogólnopolskiej edycji są miesięczne praktyki w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, a dzięki III miejscu w edycji Podkarpackiej udział w warsztatach BIZNESPLAN DLA POLSKI w Warszawie. Efekty pracy warsztatowej zostały zaprezentowane podczas rozdania nagród w Sejmie a biznesplan został złożony na ręce marszałka Sejmu RP, Marka Jurka. W rozdaniu nagród uczestniczył również Minister Gospodarki, Piotr Woźniak, członkowie Kapituły i uczestnicy konkursu.

       

IV miejsce w edycji regionalnej konkursu zajęła Justyna Gruszkoś, studentka 3 roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.


Marta Karaś: „W pracy należało przedstawić swoje pomysły na zmiany w polskiej rzeczywistości, w dowolnej dziedzinie (edukacja, prawo, podatki, etc.), które przyczynią się do rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

Moja praca dotyczyła zmian w systemie edukacji. Starałam się dostrzec możliwości wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum. Moja wizja rozwoju przedsiębiorczości objęła również najmłodszych (przedszkolaków) ale również studentów, z racji tego, że sama do nich należę i tu również dostrzegam możliwości zmian.

Udział w konkursie oraz zajęcie wysokiego II miejsca są dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem. Czuję się doceniona i jest mi ogromnie miło, że mój pomysł został zauważony w ogólnopolskim konkursie.

Z pełnym przekonaniem mogę polecić udział w tym konkursie każdemu, kto choć raz zastanawiał się jak można zmienić nasze życie na lepsze.”

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy

 

 

 


 

finał I Edycji Polskiej Rozgrywki Marketplace

W dniach od 28.06.2005 do 29.06.2005 roku odbył się ogólnopolski finał I Edycji Polskiej Rozgrywki Marketplace. Jej organizatorami były Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości w Łodzi. W finale wzięło udział 5 najlepszych zespołów, wyłonionych z eliminacji.

 

Zespół studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w składzie: Agnieszka Góra, Katarzyna Sanocka, Sławomir Borowicz, Piotr Dernoga, Marian Sum zajął piąte miejsce. Opiekunem zespołu konkursowego WSIiZ był mgr Tomasz Pisarek.

 

 

Marketplace wykorzystuje połączenie strategicznego szkolenia biznesowego z realistyczną symulacją. Konsekwencje decyzji uczestników rozgrywki szybko znajdują swoje odzwierciedlenie na symulacyjnym rynku Marketplace. Studenci uczą się takiego korygowania swojej strategii, aby stawać się silnym zawodnikiem na konkurencyjnym rynku. Marketplace zachęca studentów do rozwijania praktycznych umiejętności marketingowych, menedżerskich, finansowych, księgowych i produkcyjnych.

Najlepszym zespołem okazał się UAM Electronics z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

W rywalizacji, która rozpoczęła się 6 maja 2005r. brało udział 30 zespołów z całej Polski.

Lista uczestników

 

 


Nasz student w NASA

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy niedawno informację, iż nasz student Bogdan Stachnik zgłębia wiedzę naukową oraz językową w NASA. Więcej informacji na temat jego kariery już w październiku.
 


''To będzie semestr pełen nowych wrażeń...'' - o studiach w USA opowiada Zbyszek Staszkiewicz
''... Studia w Stanach to niesamowite przeżycie i wspaniała przygoda. To szansa na zdobycie życiowego doświadczenia. To możliwość wybicia się na przyszłość. Jestem ogromnie zadowolony, że skorzystałem z możliwości jaką dała mi uczelnia (WSIiZ) w Rzeszowie...''

więcej

 


Studentka kierunku Ekonomia zdobywa płatną praktykę w WestLB Bank Polski S.A.

W kwietniu br. Agnieszka Góra, studentka kierunku Ekonomia przeszła z sukcesem rekrutację na płatną praktykę w WestLB Bank Polski S.A.


więcej

 


Sukces w Łodzi !!!

Pragniemy poinformować, że dnia 4 czerwca 2005 roku Jury Konkursu ''Przedsiębiorczość, finanse i zarządzanie'' przyznało zespołowi studentów w składzie:

Agnieszka Góra

Joanna Poczynek

Katarzyna Sanocka

Elżbieta Tarnawska

Krzysztof Tokarz

 

 

 

nagrodę III stopnia

Nagroda została ufundowana z dotacji FUNDACJI BANKOWEJ im. Leopolda Kronenberga

Organizator Konkursu: FUNDACJA EDUKACYJNA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych sukcesów w działalności naukowej!
 


 

 

''Młode Talenty'' 2004

31 maja 2005 roku Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wręczył Nagrody Miasta Rzeszowa.

 

W kategorii ''nauka i technika'' nagrodę za pracę naukową otrzymała p. Dominika Górska, studentka i asystentka stażystka Zakładu Public Relations WSIiZ. Nagroda ''Młode Talenty'' została przyznana za ''duże osiągnięcia i publikacje w zakresie zarządzania i public relations''

 

GRATULUJEMY!


 

 


STYPENDIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU na rok akademicki 2004/2005

Trzynastu studentów naszej Uczelni otrzymało stypendium Ministra Edukacji Narodowej i Sportu za osiągnięcia w nauce na rok akademicki 2004/2005.

 

Wyróżnienie to przyznawane jest studentom osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen za studia nie niższa niż 4,5), posiadającym konkretne osiągnięcia naukowe oraz wzorowo wypełniającym obowiązki studenta. W roku akademickim 2004/2005 stypendium Ministra wypłacane jest w kwocie 1300 zł miesięcznie.

 

Szczęśliwymi stypendystami są:

 • Anna Grabowska, Marta Karaś, Natalia Rzuciło i Szymon Taranda - studenci II roku kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

 • Edyta Faszczowa i Dominika Telega - studentki III roku kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

 • Karol Chlasta - student III roku kierunku Informatyka i Ekonometria

 • Agnieszka Boczoń - studentka III roku kierunku Turystyka i Rekreacja

 • Marek Rawski - student II roku kierunku Europeistyka

 • Łukasz Uruski - student III roku kierunku Ekonomia

 • Ewa Cierniak - studentka IV roku kierunku Ekonomia

 • Michał Janas i Piotr Siedlecki - studenci V roku kierunku Ekonomia

 

 


I miejsce w konkursie o nagrodę Ministra Gospodarki i Pracy

Z największą przyjemnością informujemy, że praca magisterska Pani Renaty Koneweckiej, absolwentki kierunku Ekonomia w WSIiZ, pt. ''Strategia promocji szlaku turystycznego śladami Łemków - Dolina Wisłoki'', napisana pod kierunkiem prof. WSIiZ, dr hab. Jana Krupy, zajęła I miejsce w konkursie o nagrodę Ministra Gospodarki i Pracy na najlepszą pracę dyplomową z zakresu gospodarki turystycznej.

 

 

Wręczenie nagrody odbyło się 6 grudnia w Warszawie.

 

Zobacz materiały prasowe na ten temat:

Gazeta Wyborcza, 8 grudnia 2004 (plik 129 KB) 
Super Nowości, 8 grudnia 2004 (plik 115 KB) 

 


Chór Akademicki WSIiZ znowu w czołówce

Podczas odbywającego się w Rzeszowie VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej ''Cantate Deo'', Chór Uczelniany WSIiZ w swej kategorii zajął II miejsce.

 

W dniach: 15-16 października, w Kościele św. Judy Tadeusza odbył się największy festiwal chóralny w regionie.

 

W tegorocznej edycji w przesłuchaniach konkursowych (po wcześniejszym zakwalifikowaniu przez Radę Artystyczną) udział wzięło 26 chórów z wszystkich rejonów Polski.

 

Na kolejny festiwal zapraszamy za rok.

 

 


Stypendia FEP

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości już po raz czternasty przyznała studentom WSIiZ stypendia za osiagnięcia w nauce. W bieżącym roku stypendia otrzymało 21 studentów.

 

Wśród nich stypendia w wysokości 50% czesnego otrzymali:

 

 1. Ewa Cierniak - Ekonomia

 2. Anna Zychowicz - Ekonomia

 3. Tomasz Baran - Informatyka i Ekonometria

 


Nagrody Rektora i Kanclerza
za najwyższą średnią ocen na danym kierunku studiów

Po raz pierwszy w historii Uczelni, studenci który osiągnęli najwyższą średnią ocen za studia na danym kierunku, otrzymali nagrody Rektora i Kanclerza.

 

Jest to dodatkowa nagroda, nie wykluczająca otrzymania stypendium za wyniki w nauce.

 

Nagrody otrzymali:

 

 1. Justyna Baran - Administracja
 2. Monika Piątek - Ekonomia
 3. Grzegorz Panek - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
 4. Rafał Rusek - Informatyka

 

5.  Tomasz Baran - Informatyka i Ekonometria

6.  Jakub Sznajder - Europeistyka

7.  Agnieszka Boczoń - Turystyka i Rekreacja

 

 


Najlepsze prace licencjackie i magisterskie 2003/2004

Po raz kolejny w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zostały przeprowadzone Konkursy na Najlepszą Pracę Licencjacką i Magisterską.

 

Do udziału w Konkursie zgłoszono 31 prac magisterskich w tym:

 

- 24 prace z kierunku EKONOMIA

 

- 7 prac z kierunku INFORMATYKA I EKONOMETRIA

 

oraz 31 prac licencjackich w tym:

 

- 6 prac z kierunku EKONOMIA

 

- 3 prace z kierunku TURYSTYKA I REKREACJA

 

- 13 prac z kierunku ADMINISTRACJA

 

- 6 prac z kierunku INFORMATYKA I EKONOMETRIA

 

- 3 prace z kierunku ''DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA''

 

 

20.09.2004 r. Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Jerzy Chłopeckiego przyznało:

 

w Konkursie na Najlepszą Pracę Magisterską 3 nagrody w wysokości 1200 zł oraz 3 wyróżnienia w wysokości 300 zł.

 

w Konkursie na Najlepszą Pracę Licencjacką 5 nagród w wysokości 800 zł oraz 5 wyróżnień w wysokości 300 zł.

Nagrodzone prace magisterskie


Imię i nazwisko 

Temat pracy 

Boczar Mariola 

Wyższe szkolnictwo niepubliczne w krajach Unii Europejskiej 

Przydział Marta 

Sprawność i wydolność fizyczna studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w roku akademickim 2003/2004 

Trojanowski Paweł 

Analiza wydajności aplikacji do tworzenia grafiki trójwymiarowej 


Nagrodzone prace licencjackie


Imię i nazwisko 

Temat pracy 

Smyrska Monika 

Strategia badawczo - rozwojowa działalności przedsiębiorstwa na przykładzie firmy Prefabet - Kolbuszowa S.A. 

Mądro Marzena 

Historyczne i turystyczne znaczenie przejścia granicznego w Barwinku 

Rozmus Anna 

Korupcja w opinii publicznej i w środowisku studenckim WSIiZ 

Leja Krzysztof 

Moduł projektowania systemów współbieżnych 

Maroń Bożena 

Model rodziny w miesięczniku ''Twój Styl'' w latach 1995-2003 ''KARPATY'' najlepsze

W dniach 06-13 września 2004 r. studencki Zespół Pieśni i Tańca WSIiZ ''Karpaty'' uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym ''VASILITZIA'' w Larnaca na Cyprze - jako jedyny reprezentant Polski. Został do tego zadania wyłoniony przez polską sekcję CIOFF tj. Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

 

Na Festiwalu Zespół ''Karpaty'' zaprezentował pięć 45 minutowych koncertów. W ich skład wchodziły: tańce regionalne - Suita tańców rzeszowskich oraz tańce narodowe - Kujawiak z Oberkiem i Mazur. Zespołowi tanecznemu towarzyszyła 5 osobowa grupa muzyczna pod kierunkiem prof. Pawła Palucha.

 

Zespołowi towarzyszył opiekun mgr Iwona Pezdan oraz choreograf mgr Anna Wawrzynowska.

 

Festiwal ''VASILITZIA'' zakończył koncert galowy w Larnaca, na którym to Zespół Pieśni i Tańca ''Karpaty'' zdobył I miejsce i owacje publiczności na stojąco.

 

Wszystkie występy zostały przyjęte bardzo gorąco. Polska grupa zachwyciła Cypryjczyków różnorodnością barwnych strojów, dynamiką tańców oraz swoją otwartością.


Pierwsi w świecie

Zespół w składzie: Marek Gawle, Tomasz Więcek, Paweł Szkodziński, Paweł Prokop, Konrad Rokita oraz Dawid Gurga zwyciężył w międzynarodowej rozgrywce MARKETPLACE, otrzymując złote medale. Po raz kolejny nasi studenci wyprzedzili drużyny z całego świata!


Chór wyśpiewał III miejsce

W dniach 1-2 maja w Katowicach odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej, w którym udział wzięły najlepsze chóry krajowe i polskie z Zaolzia.

 

Głównym organizatorem był Polski Związek Chórów i Orkiestr, patronat sprawowało Ministerstwo Kultury i Sztuki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów samorządu miasta Katowice.

 

Oceny wykonań utworów dokonało jury złożone z wybitnych specjalistów muzyki chóralnej powołane przez organizatorów, którym przewodniczył prof. dr hab. Józef Świder (najbardziej znany współczesny kompozytor utworów muzyki chóralnej).

 

O główne nagrody w ścisłym finale, rywalizowało 15 chórów, wśród nich Chór Uczelniany WSIiZ, który zajął III miejsce oraz zdobył Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Sosnowca.

 

 


Złoto i srebro dla naszych najlepszych

Z wielką przyjemnością informujemy, że dwie studentki naszej Uczelni znalazły się na liście Medallion Winners w roku 2003 ogłoszonej przez Syndyk Egzaminacyjny Izby Handlu i Przemysłu w Londynie - London Chamber of Commerce and Industry Examinations Board.

 

W minionym miesiącu Syndyk Egzaminacyjny Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu - London Chamber of Commerce and Industry Examinations Board (LCCIEB) opublikował Medallion Winners 2003 - jedną z 4 list publikowanych w ciągu każdego roku, podsumowującą każdy z egzaminów znajdujących się w ofercie. LCCIEB przyznaje wyłącznie wyróżnienia za 2 najwyższe miejsca a laureatów odznacza złotym i srebrnym medalionem.

 

Spośród wszystkich kandydatów zdających w Polsce egzamin English for Business Level Two w podsumowywanym okresie, za najwyższe wyniki - złotym medalionem uhonorowana została Elżbieta Tarnawska, a srebrnym medalionem Joanna Poczynek. Obie laureatki tych prestiżowych wyróżnień są studentkami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a ich opiekunem merytorycznym jest mgr Alicja Mazurkiewicz, lektor języka angielskiego w działającym przy WSIiZ Centrum Egzaminacyjnym LCCIEB w Rzeszowie.

 

Rozmowa z mgr Alicją Mazurkiewicz, lektorem Centrum Języków Obcych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, egzaminatorem Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego LCCIEB. (plik 26 KB)

 

 


InWEnt - MEDR na rocznym stypendium

Trójka studentów ekonomii stacjonarnej WSIiZ za dobre wyniki w nauce otrzymali niemieckie, rządowe stypendium InWent (Internationale Weiterbildung und Entwicklung gGmbH). Termin przebywania na stypendium: marzec 2003 - luty 2004 r. Miejsce odbywania stypendium - Niemcy.

 

 

Dla Marcina Halickiego ten wyjazd jest szansą na wypracowanie profesjonalnych umiejętności w dziedzinach takich jak m.in: zarządzanie ryzykiem, czy controlling personalny. Pobyt na stypendium Marcin Halicki rozpoczął kursem przygotowawczym w Essen. Następnie studiował w Fachhochschule w Bielefeld. Od sierpnia 2003 Marcin pracuje w Koncernie OBI Franchise Center GmbH w Wermelskirchen - w poszczególnych działach koncernu: Zarzadzanie Ryzykiem, Internationale Manegement Services, oraz w hipermarkecie koncernu.

 

Marcin Halicki planuje w przyszłości rozwijać swoje umiejętności właśnie w dziedzinie controllingu personalnego, a pobyt na stypendium uczynił te plany realnymi.

 

 


Młody Talent

Student drugiego roku stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich na kierunku Informatyka i Ekonometria w WSIiZ - Pan Jakub Michalak, został jednym z laureatów konkursu ''Młode Talenty'' organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

W ramach konkursu przyznano nagrody w kilku dziedzinach. Jakub Michalak otrzymał nagrodę w dziedzinie nauki i techniki za udział w pracach badawczych oraz uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach, konkursach i seminariach.

 

Wręczenie nagród odbyło się 30 września 2003 roku w Teatrze Maska. Każdy z laureatów otrzymał pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz nagrodę pieniężną.

 

 


Sukces studentki II roku Administracji

Pani Anna Milo - studentka II roku Administracji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została laureatką

 

Ogólnopolskiego Konkursu
''TWOJA WIZJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI''

Konkurs został zorganizowany przez Parlamentarny Zespół Przedsiębiorczości oraz Studenckie Forum Business Centre Club i jest integralną częścią projektu ''Konwent Młodych - Przedsiębiorczość ponad podziałami''.

Patronat nad Konkursem objął Marszałek Sejmu RP Pan Marek Borowski.

 

 


Student WSIiZ na stażu w Brukseli

...''3 grudnia 2002 roku AEGEE-Europe ogłosiło ''open-call'' na stanowisko IT-Assistant w swoim biurze w Brukseli. Wysłałem więc szybko swoje CV''.

 

BARTOSZ MORAWIEC (student Informatyki i Ekonometrii), uczestnik Systemu Student PLUS, od 15 stycznia do 15 maja 2003 odbył staż w Brukseli, pracując na stanowisku IT Assistant w Organizacji Studenckiej AEGEE Europe. Biuro organizacji miesci się w Brukseli, na Rue Nestor de Tiere 15.

więcej

 

 

 


Piątka na czwórkę

Piątka studentów trzeciego roku ekonomii stacjonarnej WSIiZ - Piotr Szalka, Michał Janas, Łukasz Wiącek, Edyta Kołodziej, Łukasz Lasek, oraz rezerwa: Joanna Burdyszek, Diana Czyrek zdobyli 4 miejsce podczas VII edycji ogólnopolskiego konkursu ''Przedsiębiorczość i Zarządzanie'' zorganizowanej przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi, w dniach 22-24.05.03.

 

Konkurs miał 3 etapy obejmujące:

 

 • rozwiązanie studium przypadku (Reuters Serwis Polski),

 • rozwiązanie studium przypadku (Fabryka cegieł - Janssen B.V),

 • negocjacje pomiędzy inwestorem firmy Pluszak S.A. a związkami zawodowymi.

 

Misją konkursu wg FEP jest promowanie procesów integracji wiedzy z zarządzania i stosowania aktywnych metod nauczania w procesie dydaktycznym. Podstawowym celem jest weryfikacja wiedzy i umiejętności nabytych na studiach oraz możliwości ich zastosowania w praktyce.

 

Studenci rzeszowscy poradzili sobie na ''czwórkę'', przy wysokim poziomie konkursu (materiały przygotowywał specjalista wykładający na MBA przy SGH w Warszawie).

 

Studentów przygotowywali: prof. WSIiZ, dr Andrzej Kozina, dr Arkadiusz Rymut, mgr Tomasz Pulewski, mgr Aneta Jakubiak - Mirończuk, mgr Mariola Pikor, dr Agnieszka Gałkowska, mgr inż. Krzysztof Witkowski, mgr Anna Siwewierska, mgr Antonina Słupek, mgr Elżbieta Tylek Hydryńska, mgr Barbara Przywara,

 

Studentów oceniali: mgr Marian Wargacki, mgr Antonina Słupek, dr Andrzej Rozmus

  

 


 

 

 


 

opublikowano: 2 kwietnia 2008 13:08

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry