Strona główna

Aktualności

Strona główna

Szkoła letnia grafiki komputerowej - zakończona! Wyjątkowa oferta kształcenia - już od października!


10 czerwca 2005

10 czerwca 2005 roku zakończyła się trzecia już edycja polsko-amerykańskiej szkoły letniej z zakresu grafiki komputerowej. Organizatorami byli Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Indiana University-Purdue University Indianapolis (USA), jedna z najlepszych uczelni technicznych w Stanach Zjednoczonych, stowarzyszona z WSIiZ.

Nasza kilkuletnia współpraca z Indiana Purdue University owocuje kolejnymi inicjatywami. Dzięki niej studenci i asystenci mogą m.in. korzystać z praktyk zawodowych oraz wyjazdów stypendialnych do USA. Również dzięki tej współpracy co roku organizujemy letnie warsztaty z grafiki komputerowej, które cieszą się ogromną popularnością wśród studentów. Po zakończeniu ich nasi studenci mogą uzyskać dyplomy uczestnictwa sygnowane przez amerykańską uczelnię - powiedział Rektor WSIiZ, prof. Tadeusz Pomianek.

Szkoła letnia zakończyła się 10 czerwca, a zajęcia prowadzone były przez trzech profesorów oraz jedenastu doktorantów i asystentów Wydziału Technologii Grafiki Komputerowej amerykańskiego Uniwersytetu. Warsztaty to ponad 100 godzin zajęć praktycznych, główne zagadnienia dotyczą grafiki trójwymiarowej i animacji, modelowania obiektów trójwymiarowych oraz zagadnień związanych z post produkcją.

Grupy studentów podzielono na początkujące i zaawansowane, razem dało to liczbę 200 osób; studenci w ramach warsztatów zrealizowali program przedmiotów przewidzianych w toku studiów: modelowanie geometryczne, wizualizacja i komunikacja, animacja wideo, współczesne problemy grafiki komputerowej. Studentów do zaliczenia przedmiotów obowiązują projekty praktyczne wykonane podczas szkoły letniej i egzamin. Dodatkowo w programie warsztatów odbył się pokaz animacji, stanowiący wymianę doświadczeń ze strony studentów WSIiZ jak również gości z Indiana University-Purdue Univeristy Indianapolis - mówi koordynator Szkoły Letniej Marek Nizioł.

Grafika komputerowa to dziedzina informatyki, która się bardzo dynamicznie rozwija, a śledząc ogłoszenia prasowe widać, że zapotrzebowanie na tego typu fachowców lawinowo wzrasta. Na dobrą sprawę nie ma w Polsce uczelni, która byłaby w stanie samodzielnie wykształcić grafików komputerowych podług dzisiejszych osiągnięć informatyki Dlatego też nawiązana przez nas współpraca z amerykańskim IPU jest niezwykle owocna w tej właśnie dziedzinie, ponieważ pozycja amerykańskiej uczelni w kształceniu grafików komputerowych jest w USA bardzo mocna. Polskimi siłami, uczciwie mówiąc, nie sposób jak na razie przygotować bardzo dobrego grafika komputerowego - dodał prof. T. Pomianek.

Zakończona wizyta amerykańskich przedstawicieli IUPUI zaowocowała ustaleniem wyjatkowej oferty kształcenia dla studentów kierunków informatycznych WSIiZ, dzięki której studenci Ci płacąc jedno czesne bedą otrzymywali dwa dyplomy ukończenia studiów wyższych - WSIiZ oraz IUPUI.

 

 

opublikowano: 4 sierpnia 2005 14:41

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry