KIERUNKI STUDIÓW :: Informatyka i Ekonometria
Strona główna
opublikowano: 19 grudnia 2008 14:01


Informatyka i Ekonometria

Strona główna

Informatyka i Ekonometria 

Rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz gospodarki opartej na wiedzy od kilku lat są priorytetami Unii Europejskiej. Jako jeden z celów tej gospodarki, Komisja Europejska wskazała wzmacnianie współpracy między firmami, inwestorami, naukowcami, centrami doradczymi i szkoleniowymi. Współpraca ta ma służyć m.in. wykorzystywaniu technik komputerowych w zarządzaniu przedsiębiorstwami i organizacjami oraz w przewidywaniu różnych zjawisk gospodarczych. Budowa konkurencyjności UE w świecie w dużej mierze opiera się na upowszechnianiu innowacji i nowoczesnych narzędzi w gospodarce. Specjaliści wspierający zarządzanie gospodarką narzędziami informatycznymi będą mieli istotny wkład w rozwój rozszerzonej UE.

 

 

Studia na kierunku Informatyka i ekonometria kształcą specjalistów, którzy w oparciu o zdobytą wiedzę i umiejętności w zakresie technologii informatycznych oraz narzędzi analizy matematyczno-ekonomicznej, będą przygotowani do pracy na stanowiskach wymagających stosowania narzędzi informatyki z uwzględnieniem realiów zarządzania przedsiębiorstwami i wielkimi systemami gospodarczymi.

Specjalności na tym kierunku są nieustannie modyfikowane i dostosowywane do zmieniających się tendencji w gospodarce. Umożliwia to naszym studentom poznanie najnowszych trendów obowiązujących w tak szybko zmieniającej się dziedzinie, jaką jest informatyka stosowana.

Zapoznaj się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2009/2010
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry