Strona główna

Turystyka i Rekreacja

Strona główna

Turystyka i Rekreacja


W Polsce turystyka staje się znaczącą dziedziną gospodarki, w ślad za czym rośnie zapotrzebowanie na profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę. Specyfika zawodu wymaga od absolwenta wiedzy z wielu dziedzin: humanistycznej, przyrodniczej, ekonomicznej, organizacyjno-prawnej i informatycznej.

 

Studiując na tym kierunku nauczysz się kierować, samodzielnie planować i realizować przedsięwzięcia w zakresie turystyki, wykorzystywać nowoczesne środki przekazu oraz biegle posługiwać się językami obcymi. Otrzymasz szczegółową wiedzę podporządkowaną konkretnym wymaganiom związanym z określonymi zawodami. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę krajową oraz zagraniczną.

 

Dzięki umowie z NMC Amadeus Polska, WSIiZ była jedną z pierwszych uczelni w Polsce, która wprowadziła najbardziej zaawansowane systemy rezerwacyjne Amadeus do programu swoich zajęć. W laboratorium GDS Amadeus Selling Platform, znajdującym się w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej, stworzono studentom Kierunku Turystyka i Rekreacja optymalne warunki do praktycznego zapoznania się z możliwościami systemu. Laboratorium oferuje najwyższy poziom rezerwacji on-line miejsc w samolotach, hotelach czy firmach rent-a-car na całym świecie, a o jakości systemu świadczy fakt, że korzystają z niego największe linie lotnicze świata (m.in. United Airlines, British Airways, Lufthansa, LOT, itp.).

 

Dodatkowo wszyscy chętni studenci kierunku Turystyka i rekreacja mogą wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu organizowanym przez firmę Amadeus w Warszawie, otrzymując zniżkę 50% (oszczędność nawet kilku tysięcy zł).

 

 

"Na wysoką ocenę zasługują zarówno kwalifikacje dydaktyczne zespołu pracowników Uczelni, jak też i działalność naukowo-badawcza, o czym świadczą liczne publikacje i realizowane projekty dotyczące walorów przyrodniczych i kulturowych regionu. Pozwala to zasadnie oczekiwać, że w przyszłości Uczelnia w sposób jeszcze efektywniejszy przyczyniać się będzie do rozwoju badań naukowych, zwłaszcza regionalistycznych, to zaś oznacza wzrost możliwości awansów naukowych własnych pracowników. Konstatacja taka tym bardziej jest uzasadniona, że Uczelnia dba o stworzenie dogodnych warunków organizowania indywidualnego warsztatu naukowo-badawczego, nawiązała dobrze rokującą współpracę z placówkami zagranicznymi, tym samym zapewniła sobie wsparcie intelektualne i dostęp do najnowszych technologii. Bardzo mocną stroną Uczelni jest też nowoczesna infrastruktura, stale wzbogacana o kolejne obiekty".

dr hab. Ryszard Winiarski
Przewodniczący Zespołu Oceniającego
Państwowej Komisji Akredytacyjnej
WSIiZ otrzymała Odznakę Honorową Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej za zasługi dla rozwoju turystyki.

 

 

 

Studia Rzeszów Turystyka i rekreacja

opublikowano: 12 lutego 2010 11:54

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry