Strona główna

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Strona główna

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna 

Studia na tym kierunku to propozycja dla wszystkich zainteresowanych mediami, komunikacją społeczną, multimediami, reklamą i public relations, a także problematyką prasy samorządowej i lokalnej. Uczelnia oferuje edukację w szerokim zakresie komunikacji społecznej, z wykorzystaniem mediów elektronicznych, informatyki (co wynika ze specyfiki naszej Uczelni, która jest jedną z najbardziej zinformatyzowanych uczelni w Polsce), a także rozwijającą talenty artystyczne do wykorzystania ich przy użyciu technik informatycznych i w pracy w mediach. Studenci tego kierunku założyli gazetę studencką “Pressja”, dającą szansę na zdobycie doświadczenia i zawodowego “szlifu”.


Zajęcia prowadzone będą między innymi przez takie autorytety z dziedziny mediów, jak profesor Stanisław Jędrzejewski, profesor Jerzy Chłopecki, profesor Andrzej Głowacki. Wiedzę praktyczną będą również przekazywali dziennikarze i redaktorzy mediów ogólnopolskich i regionalnych. W programie nauczania na tym kierunku wykładowcy WSIiZ, przygotują studentów do pracy nie tylko w redakcjach mediów tradycyjnych - drukowanych, ale także w mediach elektronicznych.

 


Program studiów łączy m.in. socjologię z kanałami komunikacji internetowej, politologię z praktycznymi zajęciami z technik komunikacji społecznej, rozwijanie umiejętności artystycznych z zajęciami przygotowującymi do wykorzystania ich w pracy związanej z komunikacją społeczną i mediami elektronicznymi. Oprócz wykładów, ćwiczeń i wakacyjnych praktyk zawodowych, w programie studiów znalazły się również warsztaty praktyczne. Dzięki temu, w ciągu dwóch lat studenci przyswajają wiedzę z różnych dziedzin (dziennikarstwa, fotografii i reklamy, grafiki komputerowej i projektowania graficznego), którą mogą wykorzystać w wybranym przez siebie zawodzie. Warto dodać, że treści programowe warsztatów zostały tak opracowane, aby się nawzajem uzupełniać.


Infrastruktura informatyczna WSIiZ zapewnia naszym absolwentom doskonałe przygotowanie do pracy z wykorzystaniem grafiki i multimediów, a także pracy w mediach internetowych. Dla wielu absolwentów Dziennikarstwa dostępne będą stanowiska w służbach prasowych instytucji europejskich, wielu z nich podejmie pracę jako korespondenci czy komentatorzy w gazetach, stacjach telewizyjnych i radiowych. Na młodych, wykształconych dziennikarzy ze znajomością języków obcych czekają także posady rzeczników lub asystentów prasowych komisarzy, eurodeputowanych i innych uczestników życia publicznego w UE. Studia Rzeszów Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

 

 

opublikowano: 12 lutego 2010 11:51

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry