Aktualności :: System rezerwacji turystycznej - dostępny dla studentów
Strona główna

Aktualności

Strona główna

System rezerwacji turystycznej - dostępny dla studentów


17 listopada 2005

Z najwiekszą przyjemnością informujemy, że po kilku miesiącach starań udało się podpisać umowę z  „krajowym NMC” AMADEUS Polska - przedstawiciela Amadeus GTD z Madrytu.

Dzięki tej umowie 5 listopada 2005 w laboratorium K101 w Kielnarowej przeprowadzono instalację systemu CRS Amadeus Vista 2.1.2. na 15 specjalnych terminalach dostępowych.Powstałe w Kielnarowej laboratorium to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Do tej pory jedynym miejscem szkoleniowym było NMC Amadeus Polska w Warszawie.

Zatem studenci WSIiZ kierunku Turystyka i Rekreacja są obecnie jedynymi studentami w Polsce, którzy mają możliwość w praktyce zapoznać się z tak nowoczesnym systemem bezpośrednio na zajęciach.

W zwiŕzku z tym, że laboratorium umożliwia najwyższy poziom dostępności online do rezerwacji miejsc w czasie rzeczywistym, wszystkie operacje wykonywane są na prawdziwych samolotach, hotelach, itp. Praca na zajęciach nie jest więc symulacją a nieautoryzowany dostęp może mieć dotkliwe konsekwencje finansowe.

 

Firma Amadeus GTD  należy do czterech największych światowych systemów typu Global Distribution System. O najwyższej jakości systemu świadczy fakt, że największe linie lotnicze świata między innymi: United Airlines, British Airways, Lufthansa oraz  LOT powierzyły firmie Amadeus zarządzanie całością swojej dystrybucji, adaptując CRS Amadeus jako własny wewnętrzny system zarządzania.

Należący do Amadeus GTD system CRS Amadeus Vista 2.1.2 to obecnie najbardziej zaawansowany technologicznie globalny system dostępowy do tysięcy samolotów, hoteli i firm rent-a-car na całym świecie.

 

Roczny komercyjny koszt licencji dla takiego laboratorium wynosi ok. 30 tys. zł. Dzięki wspólnym wysiłkom - Amadeus GTD w Madrycie zgodził się po raz pierwszy w historii na bezpłatne udostępnienie specjalnych certyfikatów dla WSIiZ. Dodatkowo wszyscy chętni studenci Kierunku Turystyka i Rekreacja mogą pojechać na profesjonalne szkolenie do Warszawy otrzymując 50% zniżkę (oszczędność nawet kilku tys. zł).

opublikowano: 17 listopada 2005 10:45

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry