DLA STUDENTA :: Archiwum
Strona główna

Organizacje studenckie

Strona główna

Archiwum


Archiwum SF BCC

 

Wykład otwarty dr Alicji Kornasiewicz

W dniu 9 marca 2006 r. gościem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była Pani dr Alicja Kornasiewicz, Prezes CA IB w Polsce. Podczas pobytu na Uczelni, Pani Prezes wygłosiła wykład pt.Venture Capital jako czynnik rozwoju gospodarczego. Czy amerykańskie i europejskie doświadczenia mogą być wykorzystane w Polsce?


Jak podkreśliła Pani Prezes, tematyka Venture Capital nie jest zbyt popularna w naszym kraju, dlatego należy przyczyniać się do edukowania społeczeństwa  w tej dziedzinie oraz jej promowania i lobbowania w kręgach władzy.
Ventrure Capital jest instrumentem finansowania małych, innowacyjnych przedsięwzięć, z tzw. podwyższonym poziomem ryzyka, które nie mogą skorzystać z innych form finansowania. Problem stanowi jednak pewna różnica w rozumieniu tego pojęcia w USA i Europie. W naszym kręgu kulturowym Venture Capital pojmowany jest jako finansowanie przedsiębiorstw nie notowanych na giełdzie.
Na całym świecie z korzyści, jakie niesie ze sobą Venture Capital, skorzystało już tysiące przedsiębiorców - właścicieli takich potentatów finansowych, jak Microsoft, Apple, Intel Inside, Yahoo, czy Compaq. Nie oznacza to jednak, że ta forma finansowania wspomaga wyłącznie branżę IT – sprawdza się zarówno w dziedzinie komunikacji, biotechnologii, jak i usług. Pani Prezes zwróciła uwagę na fakt, iż instrument ten z powodzeniem wprowadziły do swojej gospodarki kraje europejskie, dzięki czemu osiągają lepszy wzrost gospodarczy (np. Szwecja, Holandia, Francja).
Badania przeprowadzone przez Panią Prezes wykazały, że Venture Capital odgrywa fundamentalną rolę również w ożywianiu gospodarki amerykańskiej, poprzez generowanie Dlatego Polska powinna skorzystać z szansy jaką niesie Venture Capital, jednocześnie pokonując podstawową barierę - brak odpowiednich standardów uregulowań prawnych i podatkowych.
Wykład zakończyła ciekawa dyskusja, podczas której Rektor WSIiZ, prof. dr hab. Tadeusz Pomianek podkreślił znaczenie takich organizacji, jak Studenckie Forum Business Club oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości dla rozwoju polskich inwestycji Venture Capital. Naszą rolą jest edukowanie społeczeństwa oraz sprawowanie roli pośrednika między twórcami innowacyjnych przedsięwzięć, a inwestorami skłonnymi w nie inwestować w celu wspólnego zysku.

 

Grona przedsiębiorczości

W dniach 22 - 24 lutego br. w Hotelu Hubertus odbyły się Grona Przedsiębiorczości. Uczestniczyliśmy w forach technologicznych: informatycznym, spożywczym i lotniczym.

„Projekt "System wspierania gron przedsiębiorczości" jest realizowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Koncepcja gron przedsiębiorczości zyskuje coraz większą popularność jako atrakcyjne i efektywne narzędzie podnoszenia konkurencyjności i innowacyjności gospodarki regionu - niniejszy projekt wynika zatem z potrzeby identyfikacji nieznanych i wzmacniania istniejących gron na Podkarpaciu. Projekt jest uzupełnieniem Regionalnej Strategii Innowacyjności w obrębie kształtowania sieci innowacyjnych powiązań. Realizacja projektu przyczyni się do wzmocnienia konkurencyjności gospodarki regionu, jak również wzmocni współpracę pomiędzy aktorami poszczególnych gron (przedsiębiorcami, dostawcami, stowarzyszeniami a sektorem B+R.” http://www.ig.wsiz.edu.pl/grona/

 

Zmiana przewodniczącego Podkarpackiego SFBCC

 

Uprzejmie informujemy, że nowym Przewodniczącym Podkarpackiego Studenckiego Forum BCC został Dawid Bruchnicki w zastępstwie za Panią Annę Milo obecnego Dyrektora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości WSIiZ Rzeszów.

 

Wizyta Zarządu SF BCC i AIP w Rzeszowie

W dniach 13 i 14 stycznia br. AIP WSIiZ miał przyjemność gościć Zarząd w osobach: Dariusz Żuk – Preses Fundacji AIP oraz Michał Michałowski – Przewodniczący SF BCC. W czasie dwudniowej wizyty odbyło się kilka spotkań przeprowadzonych w formie szkoleń oraz rozmów na tematy związane z funkcjonowaniem obu organizacji. Zarząd mógł bliżej przyjrzeć się działalności prowadzonej przez AIP w Rzeszowie. Co zaowocowało jeszcze większym pogłębieniem kontaktów i zacieśnieniem współpracy między jednostka macierzystą, a jej rzeszowskim oddziałem.


TWRP po raz drugi rusza w Rzeszowie

21 stycznia, Paweł Kaliniecki uczestniczył w konferencji przygotowującej do organizacji konkursu Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości. Cieszymy się, że z roku na rok, konkurs ten cieszy się coraz większym powodzeniem. Wierzymy, że w tym roku otrzymamy jeszcze więcej prac z Waszą Wizją Rozwoju Regionu Podkarpacia.


Mamy nowych przedsiębiorców!

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy II konkurs na biznes plany. Do udziału w nim zgłosiło się kilkanaście osób prezentujących pomysły na swoją firmę. Wnikliwie prześledziliśmy każdy z nich i wyłoniliśmy 5 najlepszych. W rezultacie 7 osób może zacząć rozwijać swoją firmę w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Są to: Diana Gąsior, Marcin Bilski...Obecnie przechodzą oni intensywne szkolenia z zakresu wiedzy o .... Zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w biznesie!

 

Konwent w Częstochowie

3-4 stycznia Anna Milo, przewodnicząca SF BCC uczestniczyła w konwencie, który tym razem miał miejsce w Częstochowie. Ania przywiozła wiele ciekawych pomysłów, które sukcesywnie będziemy wcielać w naszą organizację. Mamy nadzieję, że zainteresują one także i Ciebie...

 

Współpraca z PKPP „Lewiatan” podczas konferencji „Głos Biznesu”

29 listopada 2005dwóch członków PSF BCC współpracowało z PKPP „Lewiatan” podczas konferencji „Głos Bizesu”, która odbyła się w Hotelu Rzeszów. Dorota Mastalska i Dawid Bruchnicki, witali gości na recepcji oraz uczestniczyli w wykładach organizowanych dla rzeszowskich przedsiębiorców. Udział w tym przedsięwzięciu był doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów z lokalnym światem biznesu. Po konferencji, wszyscy członkowie Studenckiego Forum mięli okazję uczestniczyć w wykładzie otwartym z prezydentem PKPP „Lewiatan” Henryką Bochniarz, który odbył się na naszej Uczelni. Jako jedyni mogliśmy osobiście porozmawiać z Panią Prezydent, jak również uzyskać własnoręcznie podpisaną książkę Pani Henryki Bochniarz pt.: „Bądź sobą i wygraj”. Polecamy!

 

Zobacz zdięciafoto 1foto 2

 

Wkręć się w Program Rozwoju Kadr

Zostań członkiem Studenckiego Forum BCC i zbuduj swoja ścieżkę kariery - ścieżkę sukcesu!!

Nudzi Cię bezczynne siedzenie?

Jesteś ambitny i kreatywny?

Chcesz robić coś konstruktywnego?

Pragniesz zweryfikować wiedzę zdobytą na studiach i rozwinąć nowe umiejętności?

A może brakuje Ci kontaktów z ciekawymi ludźmi z pasją?

 

Jeśli tak, ZGŁOŚ SIĘ DO NAS i zostań uczestnikiem Programu Rozwoju Kadr.

 Celem Programu Rozwoju Kadr SF BCC (PRK) jest wykształcenie w przyszłych liderach i przedsiębiorcach niezbędnych kwalifikacji oraz umiejętności potrzebnych w pracy przedsiębiorcy lub menedżera.

PRK skierowany jest do ludzi ambitnych, którzy wiedzą do czego dążą, chca realizować sie zawodowo, osiągnąć wyznaczone cele w życiu, rozwijać i podnosić swoje kompetencje i predyspozycje oraz podejmować wyzwania.


 
 

Szczegółowe informacje:

Dawid Bruchnicki

Koordynator ds. Programu Rozwoju Kadr PSF BCC

tel.(0-17) 866-12-86

mobile: 0 889-225-397

e-mail:

www.sfbcc.org.pl/prk


Pierwsze Urodziny Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

          19 października w Traffic Clubie w Warszawie miały miejsce Pierwsze Urodziny Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, prowadzonych przez Studenckie Forum BCC. Podczas uroczystości zainaugurowany został również II konkurs na najlepsze biznesplany w AIP.

Nasz region reprezentował Marian Sum - Dyrektor AIP w Rzeszowie.

          Gala, na którą tłumnie przybyli przedstawiciele instytucji, firm oraz mediów wspierających AIP, a także studenci była okazją do podsumowanie rocznej działalności AIP.

          Wyróżnieni zostali Partnerzy AIP: NBP, MGiP, PARP, eurobanku, Poczty Polskiej, Ernst&Young, Plus GSM oraz przedstawiciele uczelni, na których działają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.


II konkurs na biznes plany zainaugurowany

Masz pomysł na biznes? A może biznes z pomysłem?

 

         W dniu 17 października br. o godz. 12:30 w siedzibie Wyższej Szkoły Inforamtyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczyście zainaugurowano II konkurs na biznesplany.

 

W konferencji udział wzięli:

dr inż. Paweł Perz, dr inż. Arkadiusz Rymut, Stanisław Niski z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz przedsiębiorcy Aldona Skrzypek i Dariusz Trzaska.

 

Na zwycięzców konkursu czekają cenne nagrody:

 • wirtualne biuro Plus GSM (laptop, telefon komórkowy, bezprzewodowy Internet)
 • stypendia finansowe Eurobanku, Poczty Polskiej i BCC.

 

Termin nadsyłania prac : 31 października 2005 r.

Szczegóły na: www.inkubatory.pl


Nagroda Parlamentu Studentów RP PROSTUDENT dla SF BCC

          Studenckie Forum BCC zostało nagrodzone przez Parlament Studentów RP nagrodę PROSTUDENT za najlepszą inicjatywę studencką roku 2004, którą zostały Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

 

Konwent SF BCC

          W dniu 4 października br. w siedzibie Business Centre Club w Warszawie odbył się Konwent SF BCC. Na spotkaniu zaprezentowano  założenia na przyszły rok akademicki, nominacje na liderów regionów oraz zmiany w regionach i biurze zarządu.

 

Finał TWRP

          W listopadzie poznamy osoby, których prace zostaną wyłonione w edycji ogólnopolskiej. Stawka jest wysoka, możliwość zmiany polskiej rzeczywistości, a także wiele nagród materialnych, jak choćby stypendium Eurobanku imienia M. Łukasiewicza.
Miejmy nadzieję, że następna edycja konkursu przyciągnie jeszcze więcej ambitnych, młodych ludzi.


NAGRODY W EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ
 • stypendium Eurobanku im. M. Łukasiewicza
 • polsko-amerykańskie studia Master Clark University
 • stypendia rektorskie
 • płatne praktyki
 • kursy językowe 
 • nagrody książkowe

 

Trzymamy kciuki za laureatów Edycji Podkarpackiej.

 

Zmiana Przewodniczącego PSF BCC

          Uprzejmie informujemy, że nowym Przewodniczącym Podkarpackiego Studenckiego Forum BCC została Pani Anna Milo w zastępstwie za Pana Marka Gwizdaka.

 

E-mail:

Tel: +48 601 341 291

 

Koniec monopolu prawniczego

10 września 2005 roku zapadła decyzja o nowelizacji ustawy o adwokaturze. Oznacza to, że teraz każdy ma szansę pracować w zawodzie prawniczym, nie mając poparcia korporacji.


          Pomysł na zlikwidowanie monopolu prawniczego pochodzi z Gospodarczego Planu Młodych, przekazanego przez Studenckie Forum BCC do Sejmu i Rządu RP w 2004 r.


          To wspaniała informacja dla studentów i absolwentów prawa, którzy w końcu będa mogli spełnić swoje marzenia, prowadząc własną firmę prawniczą lub kancelarię prawną - powiedział Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes Studenckiego Forum BCC.

Jest to rzeczywiście realna szansa na rozwój młodego człowieka, który chce się spełniać w zawodzie, dotąd zarezerwowanym dla elitarnych wąskich grup.

Oznacza to, że egzaminy aplikacyjne i końcowe będą państwowe, a nie jak dotąd korporacyjne, ponadto nie będzie trzeba odbywać aplikacji i co ważne na listę korporacyjną może się wpisać każdy po zdaniu egzaminów państwowych.


          Ustawa ta będzie miała pozytywne skutki dla wszystkich. Usługi oferowane na rynku prawniczym zaczną taniec ze względu na większą konkurencję. Co za tym idzie wzrośnie podaż, gdyż wreszcie wielu ludzi będzie stać na prawnika.

 

Sukces  SF BCC

24 sierpnia 2005 roku weszła ustawa o zmianie opłat na składki ubezpieczeniowe. Przez pierwsze 2 lata młody przedsiębiorca zamiast 725zł zapłaci 255!

 

          Dzięki aktywności młodych ludzi ze Studenckiego Forum BCC,  przedsiębiorcy rozpoczynający swą działalność zaoszczędzą prawie 500zł. Obniżenie kosztów dla nowo powstałej firmy może być czynnikiem  decydującym o jej przetrwaniu na rynku. Na początku przedsiębiorstwo zazwyczaj  nie przynosi zysku.

Dlatego też priorytetem dla SF  BCC jest obniżenie kosztów prowadzenia działalności,  do minimum.

 

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości na Podkarpaciu

          Z największą przyjemnością informujemy, że 18 czerwca 2005 roku Rektor WSIiZ prof. WSIiZ, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek podpisał z ''Fundacją Przedsiębiorczość Ponad Podziałami'' porozumienie, na mocy którego przy Uczelni został utworzony Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (AIP).

          AIP udziela studentom pomocy w tworzeniu, organizowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej.

 

Dyrektorem AIP działającego przy WSIiZ jest: p.Marian Sum, tel. (0 17) 866-12-86, e-mail: .

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.inkubatory.pl

 

Młodzi i ambitni

Zamiast narzekania wybrali działanie. Walczą o lepsze jutro na Podkarpaciu.

Ludzie z pasją spotkali się na konferencji zorganizowanej przez Podkarpackie Studenckie Forum BCC.

 

          2 czerwca 2005 roku odbyła się konferencja podsumowująca  III Konkurs "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa - Tadeusza Ferenca.

          Konferencję uświetnili swą obecnością wyjątkowi goście, między innymi wiceprezydent Miasta Rzeszowa Ryszard Winiarski, Przewodniczący Kapituły Konkursu dr inż. Jan Andreasik, Kanclerz Loży Rzeszowskiej BCC Adam Gajdek, Prezes TRANSSYSTEMu Stanisław Sroka, Prezes Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Barbara Kuźniar-Jabłczyńska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego (Urząd Marszałkowski) Andrzej Maria Kostecki, Prezes firmy ELMAK sp. z o.o. Marek Czyżowski oraz wiele innych wybitnych osobistości.

 

Pięciu szczęśliwców przeszło do edycji ogólnopolskiej:

 

 1. Mariusz Certa
 2. Anna Kilian
 3. Marta Karaś
 4. Justyna Gruszkoś
 5. Grzegorz Paciorek

 

NAGRODY W EDYCJI PODKARPACKIEJ

Miejsce I

statuetka - ufundowana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego
aparat cyfrowy - ufundowany przez Prezydenta Miasta Rzeszowa
encyklopedia Rzeszowa - ufundowana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa
album o Bieszczadach - ufundowana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego

 

Miejsce II

odtwarzacz mp3 - ufundowany przez Kanclerza Loży Rzeszowskiej Business Centre Club Adama Gajdka
encyklopedia Rzeszowa - ufundowana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa
album o Bieszczadach - ufundowana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego


Miejsce III - V

encyklopedia Rzeszowa - ufundowana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa
album o Bieszczadach - ufundowana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego

 

DODATKOWO dla wszystkich Laureatów nagroda od Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

          Po rozdaniu atrakcyjnych nagród goście bawili się na świeżym powietrzu, podziwiając piękne górzyste krajobrazy. Szef kuchni zaserwował znakomite dania. W miłej atmosferze, studenci mieli okazję porozmawiać  z władzami miasta oraz największymi podkarpackimi przedsiębiorcami.

          Młodzi ludzie coraz częściej angażują się w życie gospodarcze. Organizacja studencka SF BCC umożliwia ambitnym, wdrażanie swych projektów w życie, poprzez prezentację ich władzom miasta.

 

Rekrutacja zakończona

15 maja zakończyła sie rekrutacja nowych aplikantów/członków z regionu podkarpackiego.
 

          Podkarpackie Studenckie Forum Business Centre Club będące jednym z piętnastu regionów w całej Polsce rozpoczyna nabór nowych aplikantów/członków z naszego regionu.
''Studenckie Forum BCC powstało po to, by kreować postawy przedsiębiorcze. Chcemy budować społeczeństwo ludzi przedsiębiorczych i integrować młodych w sprawach dla nich najważniejszych. Pozwalamy marzyć młodym ludziom, bo dzięki marzeniom mamy młodych przedsiębiorców. Pomagamy w realizacji marzeń innym i sami realizujemy swoje.

Budujmy szeroką platformę porozumienia i stwórzmy wspólnie odpowiednie warunki do realizacji marzeń młodych ludzi w naszym kraju.''


Podkarpackie Studenckie Forum Business Centre Club będące jednym z piętnastu regionów w całej Polsce rozpoczyna nabór nowych aplikantów/członków z naszego regionu.


Jeżeli jesteś ambitny, pełen entuzjazmu do działania, ważny jest dla ciebie rozwój własny i chcesz się zaangażować w działalność tej wyjątkowej organizacji, to właśnie na Ciebie czekamy!

Rekrutacja potrwa do dnia 15 maja br. Bliższe informacje pod numerem telefonu 608 868 424 lub adres e-mail:   lub osobiście w siedzibie Podkarpackiego Studenckiego Forum BCC mieszczącej się w budynku głównym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (pokój A143).


Z poważaniem;

Podkarpackie Studenckie Forum Business Centre Club

 

III TWRP - konferencja inauguracyjna

W dniu 7 marca w klubie studenckim WSIiZ odbyła się konferencja inauguracyjna III edycji konkursu ''Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości''.

W konferencji udział wzięli m. in:

Edyta Cupryś - Przedsiębiorstwo Odzieżowe CONRES Spółka Akcyjna
Stanisław Sroka - Przedsiębiorstwo Przemysłowo_Handlowe TRANSSYSTEM S.A.
Jan Andreasik - Przewodniczący Kapituły
Tadeusz Szylar - Dyrektor wydziału kultury i promocji miasta
Adam Gajdek - Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne BUDPOL Spółka Akcyjna
Tadeusz Pomianek - Rektor Wyzszej Szkoły Informatyki i Zarządzania
 

          Konferencja dała możliwość spotkania się młodych ludzi z przedsiębiorczością od praktycznej strony co dało im szansę bliższego poznania realiów prowadzenia własnej firmy. Konferencja była okazją do bliższego zapoznania się z założeniami konkusu, jak również poznania regionalnej kapituły, co mamy nadzieje, da swój efekt w ilości nadsyłanych prac.
          Jak można oceniać sytuację gospodarczą w regionie Polski południowo - wschodniej? Co w niej sprzyja, a co utrudnia rozwijanie inicjatyw młodych ludzi? Wbrew ogólnie panującemu pesymizmowi, widzimy szereg szans i możliwości dla młodych i przedsiębiorczych ludzi. W naszym regionie jest planowane wiele inwestycji które otwierają nowe możliwości rozwoju. Wydaje się nam, że problem polega w tym że młodzi ludzie obawiają się niepowodzenia jakie może ich spotkać przy realizacji własnych inicjatyw. Dlatego tym bardziej uzasadnione jest promowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodych ludzi.

 

 

PLAN KONFERENCJI:

 • Raport INSTYTUTU GOSPODARKI WSIIZ przedstawiający sytuację gospodarczą w regionie
 • Prezentacja Konkursu TWOJA WIZJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, przedstawienie założeń konkursu oraz składu Kapituły Regionalnej.
 • PANEL DYSKUSYJNY w którym udział wezmą przedsiębiorcy zrzeszeni w BCC.


 

Pierwsze kroki Podkarpackiego Studenckiego Forum Business Centre Club

          Decyzją Rektora WSIiZ oraz Zarządu Krajowego Studenckiego Forum BCC powołano w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - Podkarpackie Studenckie Forum Business Center Club (PSFBCC).

          Studenckie Forum działa przy największej organizacji skupiającej prywatnych przedsiębiorców w Polsce - BCC.

          Studenckie Forum Business Center Club powstało w 1999 roku z inicjatywy Lobbingu BCC. Poprzez kilka lat działań studenci przeprowadzili szereg inicjatyw, mających na celu głównie szerzenie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Dziś istnieje 15 silnych regionów, obejmujących swym zasięgiem dużą część kraju i największe ośrodki akademickie.

          Misją SF BCC jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi w Polsce. Swoimi działaniami chcemy pokazać, że aktywność i własna inicjatywa może stać się doskonałym rozwiązaniem dla wielu spośród naszych rówieśników.

W projekcie powołania SF BCC na Podkarpaciu zaangażowali się studenci WSIiZ:

 • Marek Gwizdak
 • Anna Milo
 • Krzysztof Kawa
 • Dominik Łazarz
 • Łukasz Uruski

          Pierwszą z inicjatyw PSFBCC był wykład inauguracyjny w dniu 8 grudnia 2004 roku, który wygłosił Przewodniczący BCC, Pan Marek Goliszewski - ''Szansa gospodarki - szansa młodych''.

 

więcej zdjęć: 


 

          Kolejną z inicjatyw jest organizacja Ogólopolskiego konkursu Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości na szczeblu regionalnym - Woj. Podkarpackie oraz ''Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości'' (AIP)

 

Zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane osoby.

opublikowano: 25 kwietnia 2007 08:20

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry