Strona główna

Kronika

Strona główna

Kronika: Wydarzenia 2006


 


06.01.2006

6 stycznia 2006 r. był dla naszej Uczelni ''Dniem Otwartym''. Program dnia otwartego obejmował: cykl wykładów dla maturzystów (do wyboru), targi kierunków studiów, zwiedzanie uczelni, pokaz studniówkowego makijażu i manicure, grupowe gry sieciowe i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, pamiątkowe zdjęcia i niespodzianki ;). Zaproszeni licealiści mieli więc możliwość poznać zasady funkconowania uczelni oraz codzienne życie studenta jak również dobrze się pobawić.

 

 


11.01.2006

11 stycznia 2006 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły sie Targi Pracy współorganizowane przez firmę Why Not USA. Targi przeznaczone były dla osób pragnących podjąć legalną pracę w USA.

 

 

Firma WhyNotUSA zaprosiła 17 pracodawców Z USA, którzy zaproponowali studentom ponad 2000 miejsc pracy wakacyjnej. Były to oferty pracy w hotelach, restauracjach, parkach rozrywki, kasynach itp. Studenci mogli obejrzeć prezentacje pracodawców, porozmawiać z nimi osobiście, a nawet podpisać wstępną umowę o pracę.


13-16.02.2006

W dniach 13 - 16 lutego 2006 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się II etap XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej.

 

 

OI organizowana jest przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz PROKOM SOFTWARE S.A.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku z naszego okręgu na olimpiadzie w szranki stanęło 38 uczniów z woj. podkarpackiego i części województw przyległych, w tym 7 osób z rzeszowskich szkół.

Więcej o olimpiadzie


16.02.2006

16 lutego 2006 roku studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali - jako pierwsi studenci w Polsce - Elektroniczną Legitymacją Studencką, zgodną  z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 lipca 2005 (Dz. U. z 2005 r. nr 149; poz. 1233). Tym samym tradycyjna papierowa legitymacja studencka powoli przechodzi do historii.

 

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako pierwsza uczelnia w Polsce zdołała przygotować się do wprowadzenia Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, swoim wyglądem przypominającej kartę bankomatową czy nowy dowód osobisty z chipem.


Rektor WSIiZ, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek:

Dzięki wysokiej specjalizacji uczelni w zakresie nowoczesnych technologii udało nam się w tak szybkim terminie przygotować do wydawania ELS studentom naszej uczelni. W marcu 2006 roku organizujemy seminarium dla innych uczelni zainteresowanych procesem wydawania tych legitymacji. Będziemy prezentować jak najsprawniej zorganizować to przedsięwzięcie, tak by jak najszybciej wyposażyć studentów w nowoczesną legitymację.
Nasi studenci już od kilku lat posługiwali się  ELS ale była ona jedynie dodatkowym dokumentem, akceptowanym głównie wewnątrz uczelni, ponieważ oficjalnie dokumentem potwierdzającym tożsamość studentów była tradycyjna papierowa legitymacja.
Studenci będący obecnie na drugim, trzecim, czwartym i piątym roku studiów będą mogli wymienić dotychczasowe legitymacje na własne życzenie.
16 lutego br. razem ze studentami WSIiZ w Rzeszowie ELS otrzymali studenci pierwszego roku Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie im. ks. J. Tischnera oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, których współzałożycielem jest WSIiZ w Rzeszowie.


23.04-3.05.2006

W dniach od 23 kwietnia – 3 maja 2006 r. władze, pracownicy naukowi i administracyjni oraz studenci WSIiZ wzięli udział w Pielgrzymce Jubileuszowej do Grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas tych jedenastu obfitujących w wiele wrażeń dni odwiedziliśmy dużo wspaniałych miejsc w całych Włoszech. Przede wszystkim Watykan, gdzie uczestniczyliśmy w Audiencji Generalnej z Papieżem Benedyktem XVI oraz we Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy Polskiej przy Grobie Jana Pawła II. W czasie pielgrzymki odwiedziliśmy także Padwę, Orvieto, Monte Cassino, Pompeje, Sorrento, Capri, Pietrelcinę, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Asyż i Wiedeń.

 

Ogromne wrażenie wywarł na zwiedzających Rzym ze swoimi zabytkami z okresu Cesarstwa Rzymskiego i wczesnego chrześcijaństwa. Panorama Wiecznego Miasta, oglądana z kopuły Bazyliki Św. Piotra, oraz Ogrody Watykańskie pozostaną w pamięci na wiele lat.


30.05.2006

30 maja 2006 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowa otrzymała prestiżowy certyfikat „Wiarygodna Szkoła”, który przyznało uczelni Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu. Przyznaniu certyfikatu „Wiarygodna Szkoła” towarzyszyło ogłoszenie wyników rankingu uczelni wyższych.  W zestawieniu uczelni magisterskich WSIiZ zajęła 4 miejsce, a w ocenie środowiska akademickiego miejsce 8. 
 
Certyfikat „Wiarygodna Szkoła” jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług dydaktycznych, działalności naukowej uczelni, oraz wyróżnieniem za sprawność organizacyjną i skuteczne zarządzanie uczelnię. Certyfikat przyznany został WSIiZ na rok akademicki 2006/2007. 


1.06.2006

1 czerwca 2006 roku Instytut Badań nad Cywilizacjami we współpracy z Konsulatem Generalnym USA zorganizował videokonferencję z Departamentem Stanu USA w Waszyngtonie. Temat konferencji brzmiał: "Freedom of Speech, Media Responsibility" (Wolność słowa, odpowiedzialność mediów).

Gościem specjalnym ze strony Waszyngtonu był Jeffrey Dvorkin - pełniący funkcję Ombudsmana NPR (National Public Radio), organizacji zrzeszającej ponad 800 niezależnych, niekomercyjnych stacji radiowych, z liczbą odbiorców dochodzącą do 26 milionów tygodniowo.

Ze strony Konsulatu obecny był Konsul ds. Prasy i Kultury Pan William Bellis (Public Affairs Section) oraz Rzecznik Prasowy Konsulatu USA Pani Iwona Sadecka.Całość prowadzona była w języku angielskim. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie zarówno na naszej Uczelni, jak i na Podkarpaciu, w którym wykorzystany został najnowocześniejszy sprzet wykorzystywany między innymi w międzynarodowych negocjacjach biznesowych.


9.06.2006

9 czerwca 2006 roku miało miejsce otwarcie Karczmy Stropolskiej "Taberna pod sosnami” znajdującej w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ.

 


23.06.2006

Firma Novell Polska przyznała Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (WSIiZ)  w Rzeszowie tytułu Novell Academic Partner oraz podpisała z uczelnią umowę, na mocy której WSIiZ będzie kształcić w ramach programu edukacyjnego Novell Academic Training Partner (NATP).

Autoryzowane partnerstwo Novella daje uczelniom i szkołom nowe możliwości pozyskiwania uczniów i studentów dzięki zwiększonej atrakcyjności oferowanego programu nauczania oraz w efekcie ich szans na uzyskanie zatrudnienia. Studenci i uczniowie zyskują szereg korzyści przy minimalnych kosztach:

  • praktyczne doświadczenie w dziedzinie rozwiązań sieciowych,

  • certyfikat NCLP (Novell Certified Linux Professional) dający szansę uzyskania wysokopłatnego zatrudnienia,

  • w następnej kolejności NCLE (Novell Certified Linux Engineer).


09.2006

We wrześniu 2006 roku WSIiZ  podpisała kolejną umowę z zagraniczną uczelnią, w której nasi studenci mogą zdobywać drugi dyplom w ramach oferty „dwa dyplomy jedno czesne”.  


Na podstawie podpisanej umowy - zawartej pomiędzy WSIiZ w Rzeszowie a International University of Applied Sciences Bad Honnef, Bonn, Niemcy (IUAS)  - studenci WSIiZ kierunku Ekonomia studiów stacjonarnych mają możliwość zdobycia drugiego dyplomu na kierunku Zarządzanie Międzynarodowym Przemysłem Turystycznym  uczelni z Niemiec. Studenci objęci programem „dwa dyplomy jedno czesne” studiują trzy lata w WSIiZ i jeden rok w IUAS, Niemcy, a uiszczają opłatę za studia tylko w polskiej uczelni. Zawarta umowa zakłada również zrealizowanie w Niemczech praktyki studenckiej.


5.10.2006

5 października 2006r. odbyła się XI Uroczysta Inauguracji Roku Akademickiego. Program uroczystości obejmował m.in.: Wystąpienie JM Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania prof. WSIiZ, dr. hab. inż. Tadeusza Pomianka, immatrykulację studentów, wręczenie stypendiów i nagród oraz wykład inauguracyjny prof. dr. hab. inż. Juliusza Lecha Kulikowskiego "Sztuczna inteligencja - realność czy fikcja"

    

     

Więcej zdjęć z przebiegu Inauguracji

 


21-22.11.2006

W dniach 21, 22 listopada 2006 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzesziowie (Aula A3) odbyła się uroczystość rozdania dyplomów ukończenia studiów wyższych.

 

Więcej zdjeć z uroczystości

 

Po uroczystościach w Auli wszyscy rozbili sobie pamiątkowe zdjęcia w Klubie Studenckim Naszej Uczelni.

  

 

Galeria zdjęć dostępna na stronach Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów WSIiZ

 


30.11.2006

Centrum Egzaminacyjne London Chamber of Commerce and Industry International Qualifications przy WSIiZ zostało uznane przez Syndyk Egzaminacyjny Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu LCCI IQ za najlepszy ośrodek certyfikujący w Polsce w 2006 roku, pod względem liczby przeprowadzonych egzaminów jak i wykorzystania całej gamy egzaminów LCCI IQ.

Ponadto Syndyk Egzaminacyjny Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu LCCI IQ przyznał nagrodę – srebrny medalion studentce WSIiZ Magdalenie Ulman za uzyskanie najwyższej oceny z egzaminu English for Business Level Two w Polsce.


16.12.2006

16 grudnia 2006r. w klubie Index Pub odbyło się  Święto Narodowe Bangladeszu Victory Day of Bangladesh. Na imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów WSIiZ oraz Studentów WSIiZ z Bangladeszu miała miejsce prezentacja historii, kultury, a wszystko to przy charakterystycznych dla Bangladeszu rytmach. Spotkanie, w którym wzięli udział nie tylko studenci WSiIZ ale także młodzież z innych rzeszowskich uczelni było jednym ze spotkań organizowanych przez uczelnię w ramach cylku Spotkania z Orientem, którego inicjatorem jest Instytut Badań nad Cywilizacjami.

Grudniowa impreza była okazją nie tylko do poznania historii i kulrury Bangladeszu ale przede wszytskim okazją do integracji studentów obcokrajowców studiującyh w WSIiZ. Impreza jak przysało na studenckie spotkanie trwała do białego rana a wszytskim dopisywały szampańskie humory.


W trakcie spotkania odbyła się także degustacja orientalnych dań przygotowanych przez studentów z Bangladeszu.

Więcej zdjęć z przebiegu imprezy.

 


 

opublikowano: 30 maja 2007 11:57

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry